Apple Watch 4 Ne Zaman Tanıtılacak? Yeni Detaylar Neler?

0
117
Apple Watch 4

Apple Watch serisi şu an için en çok satan akıllı saat serisi olarak biliniyor. Geçtiğimiz sene tanıtımı yapılan Apple Watch 3 akıllı saatlerle beraber akıllı saat alanında bu serinin bir hayli öne çıktığını da net bir şekilde söyleyebiliriz. LTE desteği gibi desteklerin dışında bir yenilik sunmamasına rağmen, arada çok fiyat farkı olmadığı için sıkça tercih edilen Apple Watch 3 akıllı saatlerinin hemen sonrasında ise Apple Watch 4 serisinin gelmesini bekliyoruz.

Zaten yoluna iyi bir çizelge ile devam eden serinin Apple Watch 4 modelinde ise çok önemli farklar sunması bekleniyor. Şimdiye kadar gelen bilgilere bakacak olursak bu seride fark olarak beklenen değişiklikler sunulacak. İşte Apple Watch 4 modelinde göreceğimiz bu yenilikler hakkında daha detaylı bilgiler verelim. Bakalım şimdiye kadar ortaya çıkan iddialar neler var?

Apple Watch 4 Tasarımı Değişecek Mi?

Yeni akıllı saat modelinin ilk önemli değişikliğinin tasarımı olmasını bekliyoruz. Yeni akıllı saat modellerinde daha önce de ortaya çıkan bilgilerde olduğu gibi %15-20 oranında daha büyük ekran kullanılacağı konusunda bilgiler var.

Üstelik bu kez paylaşılan bilgilere göre Apple Watch 4 akıllı telefonlarının kasa boyutunda ana hatlarıyla bir değişiklik olmayacak bunun yerine ekran kısmının çerçevelerinin inceltileceği ve bu sayede saatlerin daha geniş bir kullanım alanı olacağından söz ediliyor. Ekran boyutu kısmında yapılacak olan bu değişikliğin ne gibi artılarla zenginleştirileceği konusunda ise en ufak bir bilgimiz bulunmuyor.

Apple Watch 4

Bunun dışında ekranın niteliğin kısmında bazı iddialar var. Yine paylaşılan bu bilgilere göre Apple Watch 4 ekranlarında OLED ekranlar kullanılmayacak. Biraz daha iyi ve biraz daha az maliyetli olduğunu bildiğimiz microLED ekranların bu seride kullanılacağı konusunda bilgiler var.

Böylelikle MicroLED kullanımı yapılan ilk model akıllı saat serisi de Apple Watch 4 akıllı saatleri olacak. Apple için de bunun bir dönüm noktası olmasını bekliyoruz. Özellikle saatin görüntü kalitesi ve yüksek ışık altında görüntü performansı için çok önemli bir eşik geçilmiş olacak. Yine bu ekranlar için yeterli üretimin yapılıp yapılmayacağı konusu da soru işaretleri arasında karşımıza çıkıyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3.1 İle iOS 10.3.2 Beta 5 Performans Karşılaştırması. Hangisi Daha İyi?

Apple Watch 4 Çok Daha İşlevsel Olacak

Diğer bir bilgi ise saatlerin sunacağı sistemle ilgili olarak geliyor. Yine iç yazılıma geçmeden detaylara inelim. Buna göre artık Apple Watch 4 akıllı saatleriyle beraber kordonların değişeceği bilgisi var. Kordon kısmında Apple’ın yeni sensörler kullanabileceğinden söz ediliyor. Bu kordonlar sayesinde kullanıcıların akıllı saatleri farklı modlarda kullanması mümkün olacak. Ayrıca kayışlar konusunda bir başka iddia ise akıllı kayış sistemi.

Buna göre Apple’ın akıllı kayış sistemi sunacağı ve kayışların kullanıcıların bileklerine göre daralıp genişleyebilir tipte olacağından söz ediliyor. Bunun için daha öncede bir patent alındığını biliyoruz. Geçen sene alınan akıllı kayış patentlerinin Apple Watch 4 modeliyle beraber hayata geçmesi olası gibi gözüküyor. Dediğimiz gibi bu kayışların diğer bir artısı ise özellik eklenebiliyor olması olacak. Böylelikle kullanıcılar istediklerine göre saatin donanım yeteneklerini değiştirebilecek.

Apple Watch 3

Pil Kapasitesi Artacak

Yazı içerisinde söz ettik ancak genel olarak Apple Watch 4 serisiyle beraber pil kapasitesinin nasıl değişeceğinden biraz daha detaylı olarak söz edelim. Apple bu konuda beklenen adımı yeni seriyle beraber atacak gibi gözüküyor. Öyle k daha önce piyasaya sürülen akıllı saat modellerinde pil tüketimi kısmında istenen değerler elde edilememişti. Daha doğrusu pillerin fitness aktiviteleri kısmında isteneni vermediği görülmüştü. Kullanıcıların isteklerini göz önüne alacak olursak Apple’ın önemli bir değişiklik üzerinde çalıştığından söz ediliyor.

Buna göre yeni akıllı saatin içerisinde 380 ya da 420 mAh değerinde bir batarya kullanılması bekleniyor. Ayrıca batarya tüketimi konusunda da daha zeki bir akıllı saat modeli karşımızda olacak. Bu nedenle pil süresinin çok daha uzun olmasından söz ediliyor. Tüm bu özelliklerle beraber yeni modelin çıkış tarihi için ise 12 Eylül gösteriliyor. Eski seride olduğu gibi bu seride de tanıtımın 12 Eylül tarihinde yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Microsoft Haber Uygulaması iOS için Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?