Apple Watch 4 için Rehber Videolar Yayınlandı

0
102
Apple Watch 4

Apple’ın akıllı saatlerinde son nokta olan Apple Watch 4 akıllı saat modellerinin yavaş yavaş son kullanıcıya ulaşmaya başladığı görülüyor. Hem tasarım değişikliğine hem de sistemsel bazı değişikliklere giden Apple’ın, yeni akıllı saati için rehber videolarına da başladığını söylemek gerekiyor.

Marka çok kısa bir süre önce Apple Watch 4 için nasıl yapılır videoları paylaştı ve saatin özelliklerini anlatmaya başladı. Bu noktada saatin en çok dikkat çeken kısımları ve yeni modelde fark yaratan kısımların ele alınması dikkat çekiyor.

Apple Watch 4 Nasıl Yapılır Videoları

Paylaşılan videoların genel olarak 30 saniyelik videolar olduğunu belirterek başlayalım. Videolarda ilk dikkat çeken kısım aktivitelerin nasıl kontrol edileceği. Saat üzerinde aktiviteleri başlatmak ve verilerini görmek için nelerin yapılacağı net bir şekilde ortaya konuluyor.

İkinci videoda ise yeni akıllı saatle beraber acil yardım kişilerine nasıl ulaşılacağı konusunda bilgiler veriliyor. Acil yardım çağrısının bulunduğu yer, nasıl çalıştığı gibi birçok detay konusunda bilgi veriliyor.

Bir sonraki videomuzda ise aramanın nasıl yapılacağı konusunda bilgi veriliyor. Arama menüsüne girmek için kullanılacak yol ve arama menüsünde nasıl arama yapıldığına ilişkin Siri destekli bir video görüyoruz.

Son videomuz ise yenilenmiş kalp sensörü hakkında bilgi veriyor. Kalp ritmini nasıl öğreneceğimizi ve bunu hangi menü üzerinde yapacağımızı net bir şekilde görebiliyoruz. Ayrıca kalp ritminin ölçümü için kullanılan sistem konusunda da çok önemli bilgiler veriliyor. Yayınlanan yeni videolar şimdilik bununla sınırlı.

Hem akıllı saat modelleri için hem de yeni iPhone modelleri için benzeri nasıl yapılır videolarının gelmeye devam edeceğini biliyoruz. Geçen sene tanıtılan modellerde de aynı durum söz konusu olmuştu. Neredeyse 1 sene boyunca nasıl yapılır videolarını görmüştük ve yeni güncellemelerle beraber değişen kullanımları da görmüştük. Benzeri bir durum hem 2018 iPhone modelleri için geçerli olacak hem de Apple Watch 4 akıllı saat modelleri için geçerli olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Gerçekten Rekor Bir Ücretle Gelebilir

İlginizi Çekebilir: İnternetsiz oynanabilen en iyi iPhone oyunları (25 Oyun)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?