Apple Watch 4 için İddialı Açıklamalar Gelmeye Devam Ediyor

0
83
Apple Watch 4

Akıllı saat modelleri konusunda sektörün lideri konumunda olan Apple, son olarak Apple Watch 3 modelinin satışına başlamıştı. Son seri olarak sunulan Apple Watch 3 akıllı saati modellerinde yer alan donanımlar ise yine Apple’ın öne çıkmasını sağlamıştı. Öyle ki yeni seri akıllı saat modelinin içerisinde LTE artısı gibi artıların sunulduğunu görmüş ve yazılım desteğinin de daha da zenginleştirildiğini gördük.

Apple Watch 3 serisinden değişiklik olarak LTE sisteminin sunulduğunu ve bu özelliğin değişiklik sağlayan kısım olarak öne çıktığı bir gerçek. Şimdi ise gündemde olan model Apple Watch 4 akıllı saat modeli. Bu kez bu modelin ise çok daha farklı bir özellikle öne çıkacağından söz ediliyor.

Apple Watch 4 Neler Sunacak?

LTE desteği ve geliştirilmiş yazılım desteği bir yana Apple Watch 4 akıllı saat modelinde modüler yapı sunulacağı konusunda bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Buna göre saat üzerinde yer alan fiziksel tuşlar kaldırılacak. Saat üzerinde yer alan fiziksel butonların yerini tamamen modüler yapı alacak. Yani tak çıkar sistemleri kullanılabilecek. Tıpkı Motorola modellerinde yer alan modüler yapıya benzer bir yapı kullanılacak ve yeni akıllı saatlerin sensörlerine ek olarak tak çıkar sistemi sunulacak.

Apple Watch 4

Özellikle sağlık odaklı olarak sunulacak olan sensörler için bu sistemin çalışacağı yönünde de bilgiler var. Mesela saate bir diyabet ölçer sensörü takıp çıkarabileceksiniz. Bunun dışında kalp ritmi için çok daha gelişmiş bir yapının kullanılacağından da söz ediliyor.

Ayrıca yeni modelin 3D Touch benzeri dokunma algılama sistemiyle yönetilebileceği konusunda da bilgiler paylaşılmaya başladı. Tüm bu özelliklerin netlik kazanması içinse Eylül ayını beklemek gerekiyor. Muhtemelen yeni iPhone modelleriyle beraber Apple Watch 4 tanıtımı da yapılacak.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone Parçalarının Siparişlerini Düşürdü

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Series 2 Satışlarını Arttırmakta Kararlı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?