Apple Watch 4

Apple, genelde akıllı telefonlarıyla anılan bir firma. Buna karşın akıllı saat pazarına baktığımız zaman ise Apple’ın lider konumda olduğunu görüyoruz. En çok satış yapan markalardan biri olmasının yanında, genel olarak en uzun süreli kullanım oranlarına da sahip akıllı saat serileri olarak öne çıkan Apple Watch, şimdilerde ise yenilenme arifesinde. Yeni iPhone modelleriyle beraber tanıtılması beklenen Apple Watch 4 akıllı saatleri için beklentiler ise oldukça yüksek.

Daha önce Apple Watch 4 akıllı saat modellerinde nasıl özelliklere yer verileceği konusunda birçok bilgi ortaya çıkmış ve bu bilgiler beklentileri bir hayli arttırmıştı. Şimdi ise sürpriz bir video ortaya çıktı.

Apple Watch 4 Özel Video

Saatin tasarım taslaklarıyla beraber hazırlandığı belirtilen Apple Watch 4 videosuyla beraber birçok detay ortaya çıkmış durumda. Videoda yer alan saatlerin tasarımından yola çıktığımız zaman, Apple Watch 4 akıllı saat modelinin önemli ölçüde yenileneceğini görüyoruz. Saatin ekran kısmında çok daha geniş bir ekran kullanılacağını net bir şekilde görebileceğimiz videoda, fiziksel tuşlarında kullanıma devam ettiği vurgulanıyor.

Aslında bu tuşların tamamen kaldırılacağı konusunda bilgiler verilmişti ancak görünen o ki fiziksel tuş kullanılmaya devam edecek. Videoda baktığımız zaman değişen bir diğer kısım ise kasa boyutları olacak. Ekranlar %15-20 oranında genişleyecek ancak kasa boyutları sanıldığı kadar büyümeyecek.

Yine beklentiler 45 mm büyük kasa ve 40 mm orta kasa olmak üzere iki farklı model sunulacağı yönünde. Pil kısmında ise kasa boyutlarına bağlı olarak çok daha yüksek kapasiteli pillerin sunulacağından söz ediliyor. Bu detaylar için Eylül ayını beklememiz gerekecek. Her zaman olduğu gibi yeni modelin de Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?