Apple Watch 4 Hangi Parçalardan Oluşuyor?

0
54
Apple Watch 4

Apple’ın en farklı yapıda gelen akıllı saati olarak bir anda ün kazanan Apple Watch 4, tıpkı yeni iPhone modellerinde olduğu gibi testlere konuk olmaya başladı. Yeni akıllı saat modelleri için yapılan ilk test ise tamir edilebilirlik testi oldu. Geçtiğimiz hafta iPhone Xs modelinin tamir edilebilirlik testlerini yapan iFixit ekibi, bu kez yeni akıllı saat için aynı testleri yaptı. Markanın yeni akıllı saat testlerinde ise Apple Watch 4 serisine ilişkin tüm detaylar ortaya çıkmış oldu.

Apple Watch 4 için Özel Teknikler Kullanılmış

iFixit tarafından yapılan testlere göre yeni akıllı saat modelini inceltmek için özel bazı teknikler kullanılmış. Ekran kısmında daha ince bir panele yer verilmiş ve parçalarda farklı düzenlemeler yapılmış. Yeni tasarım için Apple’ın yaptığı özelleştirmelere daha yakından bakalım.

  • Ekran kısmı daha da inceltilmiş ve Polikristal oksit OLED kullanılmış. Hem daha az güç tüketen ekran hem daha geniş hem de daha ince.
  • Taptic Engine kısmında düzenleme yapılmış. Biraz daha uzun ve biraz daha ince bir Taptic Engine kullanılmış ki bu da saatin tasarımını doğrudan etkilemiş.

  • Anten çok daha başarılı bir şekilde tasarlanmış. Ekranın bu kadar geniş olmasını sağlayacak düzeyde bir yerleşim yapılmış.
  • Hoparlör alanı genişlemiş ve bu sayede daha iyi bir ses sistemi sağlanmış.
  • Sensörlerde ve pil kısmında da düzenlemeler yapılmış. Bazı sensörlerin yerleri değiştirilmiş. Bu da daha iyi ölçümler yapılmasını sağlamakta.

Tamir Edilebilirlik Durumu Ne?

Yeni akıllı saat modeli için tamir edilebilirlik durumundan da söz edelim. Saatin sökülmesi için yapılacak işlemler eski modellerle oldukça benzer. Yine bir pena ya da kızak benzeri aygıtla ekran ile kasayı birbirinden ayırmak mümkün. Genel olarak ekranı çıkardığınız zaman, hemen hemen tüm parçalara erişim sağlamak mümkün oluyor. Tamir edilebilirlik puanı da 10 üzerinden 6.

İLGİLİ HABER:  Apple iOS 10.3 Beta 2 İle Ne Gibi Yenilikler Geliyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?