Apple Watch 3’e Özel watchOS 4.0.1 Güncellemesi Geldi

0
81

Apple’ın işletim sistemi güncellemelerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak iOS için yeni bir güncelleme yayınlandığını gördük. iOS 11.0.2 sürümü olarak yayınlanan ve iOS 11 hatalarını gideren yeni güncellemenin hemen ardından, şimdi ise akıllı saatler için yeni bir güncelleme yayınlandı. Fakat bu kez Apple’ın önemli bir detayda değişikliğe gittiğini görüyoruz. watchOS 4.0.1 olarak yayınlanan sürüm sadece Apple Watch 3 akıllı telefonları için geldi. Yeni güncellemenin sadece son akıllı saat serisi için yayınlanmasının nedeni de var. Saatlerin LTE desteğinde yaşanan bir sorun nedeniyle güncellemenin geldiği belirtiliyor.

watchOS 4.0.1 Güncellemesinde Yer Alan Detaylar

Yeni güncelleme LTE desteğinde önemli düzenlemeler yapıyor. Aslında akıllı saatlerde daha önce bu sorunun gündeme geldiğini belirtmiştik. Söz konusu sorun Apple Watch 3 akıllı saatlerinin LTE desteğini açtığınız zaman, bulunan WİFİ ağlarına otomatik olarak bağlanılmasına ve LTE sisteminin kullanılamaz duruma gelmesine neden olan sorunun, watchOS 4.0.1 sürümüyle beraber giderildiği açıklandı.

watchOS 4.0.1

Bunun yanı sıra yeni sürümde yer alan bir de önemli açığın kapatıldığı yönünde açıklamalar yapıldı. WİFİ üzerinde yer aldığı belirtilen açığın kapatılması ve LTE sisteminin düzenlenmesiyle beraber şu an için Apple Watch 3 sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda. Tabii ki ülkemizde böyle bir sıkıntı zaten yoktu. Çünkü LTE desteği olan modeller ülkemizde satışa çıkmadı.

GPS destekli olan model içinse watchOS 4.0.1 herhangi bir düzenleme sunmuyor. Bunun için bir sonraki güncellemeyi beklemek gerekiyor. Apple’ın güncellemelerinin ise uzunca bir süre daha devam edeceğini görmek mümkün olacak. Akıllı saatler için ilk büyük güncelleme sürümü olacak olan watchOS 4.1 serisinin ise birkaç ay sonra gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Yeni iPhone Modellerini Satın Almak İçin İlk Kampanya Duyuruldu

İLGİLİ HABER:  Apple Ücretsiz Uygulamaları Gelenek Haline Getiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?