Akıllı saat teknolojilerinde yeni amiral gemisi olacak olan Apple Watch 3 modeli sonunda tanıtıldı. Samsung’un Gear Sport ve Gear Fit 2 Pro modelinden sonra merakla beklenen akıllı saat, giyilebilir teknolojilerin ne kadar gelişim gösterdiğinin de kanıtı oldu. Apple’ın giyilebilir teknolojisinin öne çıkmasını sağlayacak olan Apple Watch 3 için açıklanan tüm özellikler neler? Nasıl bir akıllı saat modeliyle karşı karşıyayız? Bakalım.

Apple Watch 3 Tasarım

Tasarım kısmında ana hatlarıyla benzer bir seriden söz etmek gerekiyor. Sadece kenarlıklar kısmında daha oval bir seriden söz ediyoruz. Kordon kısmında da önemli bir değişiklik söz konusu değil. Yine fiziksel Crown tuşları da yer alıyor ve konumları aynı. Bunun yanında sermakik kaplı akıllı saat versiyonu gelecek.

Apple Watch 3

Ayrıca yeni gri renk seçenkleri de sunulacak ve farklı bir hava katılmış olacak. Saatin boyutu değiştirilmediği için de mevcut kordonlarınızı da kullanabileceksiniz. Bunun yanında tasarım tamamen suya dayanıklı olarak hazırlanmış. Bu sayede kullanıcıların 50 metreye kadar suda akıllı saatleri kullanmalarına izin verilecek.

Apple Watch 3 Sistemler

Aktivite uygulamalarında ciddi bir değişiklik söz konusu. Kalp atış sensörleri yine saatin arkasında fakat bu kez sensörlerin çok daha başarılı bir uygulaması var. Bu uygulama sayesinde sadece kalp atış ritmi gösterilmiyor. Bunun dışında daha detaylı bir raporlama sistemi sunuluyor. Aktiviteye göre sunulan ve kalp atış hızının anlık olarak izlenebileceği bir sensörden söz ediliyor.

Ayrıca yeni uygulamada doğrudan kalp ritim ölçerin geliştirilmesi üzerine sunulmuş durumda. Uygulamayla beraber medikal olarak da katkı sağlanacak. Yeni uygulama kullanıcılarda ritim bozukluklarını tespit edebilecek. Eylül 19 itibariyle WatchOS 4 sürümünün yayınlanacağını ve bu sürümle kalp ritim uygulamasının tüm saatlere geleceğini de ekleyelim.

Apple Watch 3 LTE Desteğini Aldı

Beklendiği gibi saatlere LTE desteği de geldi. Telefondan tamamen bağımsız bir şekilde LTE desteğini kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde aramalar yapabilecek ve mesajlarını görebileceksiniz.

Apple Watch 3 Apple Music Desteği

Apple Watch 3, Apple Music desteği de genişletildi. Daha da geliştirilen destek sayesinde  kullanıcıların, 40 milyon müzik erişimine ulaşabileceği açıklandı. Daha da akıllandırılan Siri sayesinde sadece Siri komutları vererek de istediğiniz müzikleri çalabileceksiniz.

Apple Watch 3

Apple Watch 3 İşlemcileri

Yeni çift çekirdekli işlemcilere geçilmiş durumda. %70 güç artışı sağlayan işlemciler, W2 chipset olarak tanıtıldı. Bluetooth ve WİFİ bağlantıları da yeni işlemciler sayesinde %85 daha da hızlandırılmış. Bunun yanında yeni sensörler eklenmiş gibi gözüküyor. Kayak ve benzeri birçok spor aktivitesini de algılayabilecek sensörlerde kullanıma girdi.

Apple Watch 3

Teknik kısımda en önemli detay ise LTE desteği oldu. Yeni antenler yerine ekranın anten özelliği kazandırıldığı açıklandı. Elektronik SIM desteği sayesinde de LTE sistemi sunuldu. Böylelikle boyut değiştirilmeden kullanım sağlanmış oldu ve LTE desteği getirildi. Ayrıca belleklerinde 8 GB miktarına çıkarıldığını tanıtımda vurgulandı.

Çıkış Tarihi ve Fiyat

Saatlerin 29 Eylül tarihinde satışa çıkacağı bilgisi geldi. Fiyatlar ise hemen aşağıda.

LTE destekli olan model 399 dolar

LTE desteği olmayan model 329 dolar olacak

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?