Uzun süredir beklenen lansmanda tanıtılan ürün Apple Watch 3 oldu. Apple’ın yeni saati LTE desteği ile artık bir iPhone’a ihtiyaç duymadan çalışabilecek.

Tanıtımı yapılan Apple Watch 3 ile artık iPhone’nuz yakınınızda olmasa bile mesaj gönderebilecek ve telefon görüşmesi yapabileceksiniz. Üstelik numaranız telefonda kullandığınız numara ile aynı olacak.

Apple beklendiği şekilde dairesel tasarıma geçmedi ve yeni Apple Watch 3’ün tasarımında önceki modellere oldukça sadık kalındığı görüldü. İlk bakışta dikkat çeken en büyük değişiklik ise sağ tarafta bulunan ayar düğmesinin üzerinde kırmızı bir nokta olması.

Ayrıca, Apple Watch 3 serisinde pil ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için, yüzde 50 daha verimli Bluetooth ve Wi-Fi adaptörler kullanıldığı belirtildi.

Tanıtım sırasında, Apple’ın CEO’su Tim Cook, Apple Watch’un şu anda bütün geleneksel saatlerin önünde dünyanın 1 numaralı saat markası olduğunu söyledi. Cook ayrıca, Apple Watch’lara ilişkin müşteri memnuniyetinin yüzde 97 seviyesinde olduğunu söyledi.

Apple Watch 3 serisi; yeni sağlık takip fonksiyonları, Siri önerileri, yeni arayüzleri ve daha fazlasını içeren en yeni yazılımı watchOS 4 ile piyasaya çıkacak.

Apple, Apple Watch’un dünyadaki en çok kullanılan kalp monitörü olduğunu ve kullanıcılar aktif olmadığında bile yüksek kalp atış hızını tespit ederek kullanıcıları bilgilendireceğini belirtti. Saatler artık kalp ritmini de takip edecek ve kalp atış hızı düzensiz ritimlere geçmeye başlarsa kullanıcıları uyaracak…

İLGİLİ HABER:  Altın Apple AirPods Fiyatıyla Rekor Kırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?