Son aylarda Apple denildiğinde akla ilk olarak iPhone 8 modeli gelmeye başladı. 10.yıla özel iPhone modeli olması sebebiyle markanın en kapsamlı değişiklikleri bu modelde yapmasının beklenmesi nedeniyle hem iPhone 8 ile ilgili çok daha fazla bilgi paylaşımı yapılmaya başlandı hem de iPhone 8 tasarımı ve fiyatları çok daha fazla gündeme gelmeye başladı. Her ne kadar iPhone 8 modelini bu kadar yakından takip ediyor olsak da Apple’ın tek yeniliği tabi ki iPhone 8 olmayacak. Bunun yanında sadece yeni iPhone modelleri de olmayacak. Markanın yeni iPhone modellerine eşlik edecek olan Apple Watch 3 akıllı saatleri de tanıtımda yer alacak.

Apple Watch 3 Nasıl Bir Akıllı Saat Olacak?

Çok fazla öne çıkmasa da Apple Watch 3 akıllı saatlerinin de iPhone 8 akıllı telefonlarıyla beraber tanıtılması bekleniyor. Yeni seri akıllı saatlerin özellikleri konusundaysa epey bir bilgi ortaya çıkmış durumda. Sadece bu bilgilere bakıldığında bile yeni Apple Watch 3 akıllı saatlerinin adeta iPhone 8 modelinin tamamlayıcısı olduğunu göreceğiz. Peki, Apple Watch 3 için beklenen özellikler neler? Bildiğimiz özelliklere bakalım.

Apple Watch 3

İlk olarak Apple’ın bu seride sağlık özel uygulamalarını arttırması bekleniyor. Daha önce birçok sensör görselinin haberini yaptık. Bu patent haberlerine göre değerlendirecek olursak markanın yeni seri akıllı saatlerinde kişiye özel sağlık asistanları bulunacak. Şeker ölçümü, akıllı uyku takibi, solunum takibi, anlık kan akışı hızı ölçümü gibi birçok özelleştirilmiş sağlık sistemlerini göreceğiz. Bununla da sınırlı kalınmayacağını belirterek doğrudan diğer beklentilere geçelim.

Bir diğer yeniliğin ise SIM desteği olması bekleniyor. Eğer iddialar doğruysa Apple Watch 3 modelinde kullanıcılar başka hiçbir cihaza gerek kalmadan saatleri telefon olarak kullanabilecek. Tabi ki iPhone kullanıcılarına mutlaka ayrıcalıklar sunulacaktır. Kablosuz şarj, özel entegre kameralar, akıllı telefonlar ile hatasız bağlantı gibi daha birçok ayrıcalığı bulunacak olan Apple Watch 3 akıllı saatlerinin iPhone 8 modelinin tanıtımı sırasında yapılacak etkinlikte kullanıcıların karşısına çıkarılacağı düşünülüyor. Hemen belirtelim bu serinin fiyatı biraz daha can sıkıcı olabilir. Öyle ki tüm bu teknolojiler için kullanılacak olan sensörler bir hayli pahalı.

İLGİLİ HABER:  iOS 14.4, iPhone’a Kamera Uyarısı Sistemi Getirecek

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Tüketimi Konusunda Bildiklerimizi Unutturan Açıklama

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?