Apple Watch 3 için Yeni Etkinlik Destekleri Geldi

0
86
Apple Watch Kış Sporları

Apple’ın son seri akıllı saatlerinde yetenekler bir hayli arttırıldı. Hücresel veri desteği, yeni aktivite desteği, su geçirmezlik konusunda atılan adımlar derken, Apple Watch 3 modelinin bir hayli öne çıktığını gördük.

Her ne kadar akıllı saat modellerinin tanıtımı yapılmış ve üzerinden bir hayli süre geçmiş olsa da Apple’ın yazılımlarla beraber saatini zenginleştirmeye devam ettiğini görüyoruz. Son olarak watchOS 4.2 içerisine yeni API eklemeleri yapıldı. Bu eklentilerle beraber sporculara yönelik önemli değişikliklerde sunulmuş oldu.

Apple Watch Kış Sporları Uygulamalarını Destekleyecek

WatchOS 4.2 sürümü ilk yayınlandığında bu konuda bazı düzenlemeler yapıldığını görmüştük. Şimdi ise hem uygulamalar için hem de akıllı saat yazılımları için yapılan iyileştirmeler, kış sporları aktivite izleme uygulamaları için beklenen desteği sağlamış oldu. Kullanıcılar artık, kayak, Snowboard gibi sporların verilerini de akıllı saatleri üzerinden alabilecek. Söz konusu destek şu an için sadece üçüncü parti uygulamalarda geçerli.

Apple Watch 3

Aşağıda bunun için uygulamaları paylaşacağız. Apple’ın resmi aktivite uygulamasında ise henüz bu yani aktivite destekleri için güncelleme yapılmadı. Muhtemelen bir sonraki güncellemede desteğin resmi uygulamaya da geldiğini göreceğiz. Şu an için üçünü parti uygulamalar üzerinden çalışan desteklerin, alimetre gibi sensörlere ihtiyaç duyması nedeniyle, Apple Watch 3 akıllı saatlerine ihtiyaç var. Kış sporları için aktivite takibini yapmak isteyen kullanıcılar için şimdilik sunulan 3.parti uygulamaları ise şöyle;

Uygulamalarla beraber ölçümü yapılabilen değerle ise şöyle açıklandı;

  • Toplam dikey iniş ve yatay mesafe
  •  İniş sayısı
  •  Ortalama ve maksimum hızlar
  •  Geçirilen toplam süre
  • Yakılan kalori

Destek doğrudan Apple’ın resmi uygulamasına, her kış sporu için ayrı ayrı gelecektir. Bunun için bir güncelleme ya da düzenleme yayınlandığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch İçin iPhone Bağımlılığı Bitiyor

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Sonrasında Gelecek ClassKit Sistemi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?