Apple Watch 3 Ekran Sorunu İle Gündemde

0
173
Apple Watch 3

Yeni iPhone modelleriyle beraber tanıtılan yeni Apple akıllı saati Apple Watch 3, çoktan piyasadaki yerini aldı. Yaklaşık olarak 1 aydır satışta olan akıllı saat modelinin, dün itibariyle yayınlanan yeni güncelleme watchOS 4.1 sürümüyle beraber birçok yetenek kazandığını da gördük. Apple’ın akıllı saat modelleri içerisinde ilk defa iPhone modellerinden tam bağımsız olarak çalışan Apple Watch 3 serisinin Apple Music ve radyo desteği alması da bir anda yeni modelin öne çıkmasını sağladı. Fakat bu yeni güncellemeden sonra Apple Watch 3 bambaşka iddialarla gündeme gelmeye başladı.

Apple Watch 3 Ekranda Çizgi Sorunu

Kullanıcıların forumlarda paylaştığı görsellerle ortaya çıkan ve hemen sonrasında geliştiriciler tarafından da paylaşılan görsellere göre Apple Watch 3 akıllı saatlerin ekranlarında anlamsız bazı çizgiler oluşmaya başladı. Saatlerin ekranı kapatıldıktan sonra sol köşe kısmında yaşandığı görülen sorunun, tüm görüntüyü bozduğu görülüyor.

Donanımsal mı yoksa hayalet ekran sorunu gibi bir sorun mu olduğu bilinmeyen çizgi sorununun ilginç bir şekilde sadece GPS modelinde yaşandığı iddiası da var. Yani ülkemizde satılan Apple Watch 3 akıllı saat modellerinde yer alan bir sorun olduğu için daha da önemli hale gelen ekran sorunu için Apple tarafından bir açıklama da yapılmış değil. Şu ana kadar 4 farklı cihazda aynı sorunun yaşandığı haberi gündeme geldi.

Apple Watch 3

Ekranların kapalı konuma geldiğinde yaşandığı görülen sorunun, bir süre sonra kendiliğinden çözülüp ardından tekrar yaşandığını belirten kullanıcılar da var. Tüm seriyi ilgilendiren bir sorun olduğu düşünülmeyen Apple Watch 3 ekran sorunu için Apple’ın yapacağı açıklamaları bekliyoruz. Bakalım Apple iddialara nasıl cevap verecek? Henüz iPhone 8 pil şişmesi iddialarının bile cevaplanmadığını düşünecek olursak, bir süre daha beklemek gerekecek orası kesin. Yeni akıllı saatinizde benzer bir sorun yaşıyorsanız, yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Beta 3 Yayınlandı. İşte Tüm Yenilikler

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra 10.13.1 ve tvOS 11.1 Yayınlandı! Değişiklikler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?