Apple, akıllı saat alanında geriye düşmesinden sonra Apple Watch 3 hamlesi çok daha önemli hale geldi. Bugüne kadar Apple’ın akıllı saat pazarında hep lider olduğunu ve bu nedenle yeni ürünlerinde de daha rahat ürün satışı yapıldığı görülmüştü. Fakat bu seneki model için aynı durum geçerli değil. Öyle ki bu seneki akıllı saatlerde Apple istediği satışları elde edemeyecek olursa, bir daha kazanmamak üzere marka yerini kaybedebilir. Bu nedenle Apple Watch 3 modeli için daha iyi bir çalışma yapılması ve saatlerin her yönden fark yaratması bekleniyor. Son yapılan açıklamalarda bu duruma kanıt olacak cinsten.

Apple Watch 3 Gömülü LTE Sistemiyle Geliyor

Yeni seri akıllı telefonların tanıtımını yapacak olan markanın, akıllı saatlerinde de tekrar eski konumunu kazanmak için Apple Watch 3 saatlerinde yapacağı ilk oynama LTE desteği olacak. LTE desteğine kavuşacak yeni modelin, böylelikle iPhone olmadan çalıştığını göreceğiz. Harici bir kart değil de saatlerin içerisinde gömülü bir kart sistemi kullanması beklenen Apple Watch 3 akıllı telefonlarının bu sayede hem arama yapması sağlanacak hem de akıllı saatlerin belli bağlantıları desteklemesi sağlanacak.

Apple Watch 3

KGI analistleri tarafından yapılan açıklamalarda, yeni saatin gömülü SIM kart sistemi konusunda çok detay verilmedi. Arama yapabileceğimizi biliyoruz ama geri kalan detaylar hakkında pek fazla bilgimiz yok. Bunların dışında yeni akıllı saatlerin çıkış tarihi bilgisi de verilmiş durumda.

Çıkış tarihi konusunda ise Eylül ayı gösteriliyor. Yine iPhone 8 modelinde olduğu gibi Eylül ayında tanıtım yapılacağı ve yeni modelin iPhone modellerinde konuşulduğu gibi herhangi bir gecikme durumuyla karşı karşıya kalmayacağı belirtiliyor. Üretim miktarı ve fiyat konusunda bilgileri ise yine Eylül ayında almak mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple Televizyonları Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?