Apple Watch 2 Satışları Başladı

0
41

Apple’ın bu sene WWDC 2016 etkinliğinden sonra piyasaya süreceği yeni ürünler merakla beklenmeye başlamıştı. Her sene olduğu gibi bu senede ilk olarak yeni seri akıllı telefon modelleri Apple’ın en çok ön plana çıktığı ürünler olarak karşımıza gelmişti. Bu noktada uzun süredir konuşulan iPhone 7 akıllı telefonlarının artık satışa çıkmaya başlamasıyla beraber akıllı telefonların yanında diğer ürünlerde yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Bu noktada yeni seri akıllı telefonlardan hemen sonra gündem olan bir diğer Apple ürünü ise Apple Watch 2 akıllı saatleri oldu.

Apple Watch 1 serisinde Apple’ın yakaladığı başarıyı devam ettirebilmek için bu sene çok daha gelişmiş özellikler ile beraber piyasaya sürüleceği açıklanan yeni seri akıllı saatler geçtiğimiz aylarda birçok ülkede satışa sunulmuştu. Merakla beklenen yeni seri akıllı saatler sonunda ülkemizde de satışa sunuldu. Bir nevi iPhone 7 akıllı telefonlarının tamamlayıcı olarak değerlendirilen Apple Watch 2 akıllı saatlerinin satışa çıkmasıyla beraber ise ürünün özellikleri de daha fazla merak konusu olmaya başladı. Tabi bunun yanında ürünün fiyatının da versiyonlarına göre nasıl değiştiğinin de bir başka merak konusu olduğunu da belirtelim.

Versiyonlara Göre Fiyatlar Nasıl Değişiyor?

Apple’ın başlangıç seviyesi Apple Watch 2 akıllı saatleri için açıklanan fiyat aralığının 1,399 TL olduğunu belirtelim. Eski versiyona göre neredeyse 300 lira bir farkı bulunan saatlerin bu fiyata sahip olan başlangıç versiyonunun da 38 mm model için olduğunu da belirtelim. Bir diğer model olan ve nitekim daha iyi bir kasaya sahip olan 42 mm model için ise belirlenen fiyatın 1,499 TL olduğunu da belirtelim. Hem GPS desteği hem suya dayanıklılık ve buna ek olarak mikrofondan otomatik olarak su boşaltma özelliği gibi birçok yeni özelliğe sahip olan akıllı saatlerin satış oranlarının ne derece olacağı da şuan için merak konusu. iPhone 7 serisinde olduğu gibi Apple Watch 2 serisinde de yüksek beklentilerde satış rakamları olduğunu da söylemek gerek.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 İçin iPhone 4 Özellikleri İddiası Doğru Mu?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?