Günümüz teknolojisinin en iyi yansıtıldığı giyilebilir ürünler arasında Apple Watch bir devrim niteliğinde. Özellikle Apple tarafından üretilen ve iWatch serisi olarak piyasaya sürülen ilk ürün 2015 yılının ilk çeyreğinde bizlerle buluşmuştu. Beklenilen ilgiyi kısmen görse de teorik anlamda kullanımı çok yoğun olamadı. Çünkü bir anlamda Apple Watch çoğu üründen çok daha düşük özelliklere sahip olup daha kısıtlı bir kullanım oranı sağlıyordu. Bunun başlıca nedenlerine baktığımızda tabi ki cihazın ufak bir cihaz olması ve saat fonksiyonu taşıması başı çekiyor.

Apple-Watch-2-icin-Ekran-Genisligi-ve-Pil-Omru-ArtiyorYine de söz konusu Apple olduğundan ötürü Apple Watch 2 ile bu algının yıkılacağını düşünen insan sayısı ciddi anlamda fazla. Gelen haberler ve sızıntılarda aynı şekilde ciddi bir gelişimin söz konusu olacağı yönünde. Öncelikli olarak problemin kaynağını pil ömrüne dayatmak gerekiyor. Keza Apple Watch bataryası 246 mAh olarak satışa sunulmuştu. Dolayısıyla bu bataryanın günlük kullanımı kapsayacak kadar iyi olması beklenemez. İşin daha da kötü yanı işletim sistemine bağlı bir cihaz olmasından ötürü pilin saat içerisinde bir noktaya kadar büyütülebileceğiyle ilgili oluyor. Yani bir saat boyutundaki cihazın içine 2.000 mAh pil şuan ki teknolojiyle yerleştirmek imkânsız.

Fakat analistler ve sızıntılar şu konuda hemfikir olmamızı sağlıyor. Apple Watch 2 pil ömrü ortalama olarak %35.7 artarak 334 mAh seviyesine gelecek. Bu 3/1 oranındaki artışın kullanıma oldukça faydalı olacağından bahsetmek gerekiyor. Peki bu pilin aynı ürüne nasıl sığacağını mı merak ediyorsunuz? Bu konuda Apple teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanarak cihazın içindeki ekipmanları küçültüyor. Ekranın kalınlığına varıncaya kadar bir ufaltma işlemiyle beraber kazanılan yer ise pil için tahsis ediliyor.

Apple Watch 2 şuan için sızıntılar neticesinde 42mm ekran genişliğiyle gelecek. Aynı zamanda 38mm ekrana sahip olan bir modelde gelecek olmasına karşın henüz sızıntılarda adı geçmiyor. Üstelik 7 Eylül’de yapılacak olan iPhone 7 lansmanı büyük ölçüde Apple Watch 2 tanıtımı içinde büyük fırsat olacak. Belki karşımıza çıkacak olan ürünü daha fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Aynı zamanda yazının başındaki Apple Watch 2 sızıntısı olarak yayınlanmış olan videoya göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?