Apple Watch 2 hücresel veriyi destekleyecek mi?

0
58

Akıllı saat sektörünün en güçlülerinden birisi olan Apple Watch, yeni modeli Apple Watch 2 ile yakında (muhtemelen eylül ayında) piyasaya çıkacak.

Daha önce yaptığımız haberlerde Apple Watch 2 ‘nin muhtemel özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralamıştık:

  • Form faktöründe küçük düzeltmeler olacak
  • Pil ömrü artacak
  • İşlemci daha hızlı olacak. Daha hızlı olan TSMC tabanlı işlemci kullanılacak. S1 işlemci 16 nm S2 çip ile değiştirilecek.
  • Hücresel bağlantı olacak. (Sim kart desteği)
  • GPS, Barometre daha iyi olacak.
  • Su geçirmezlik daha kuvvetli olacak
  • 2017’ye kadar LTE desteği olmayacak.

 

Bloomberg tarafından ortaya atılan bir iddia, hücresel veri yani sim kart desteğinin Apple Watch 2 ‘de bulunmayacağı şeklinde. Hücresel veri özelliği Apple Watch 2 için en çok beklenen özellikler arasındaydı.

apple-watch-2-resmi

Apple’ın amacının, saat ile iPhone arasındaki zorunlu ilişkiyi koparmak istememesi olarak görülüyor. Çünkü, Apple Watch’ un bildirim ve iletişim yeteneklerini etkili bir şekilde kullanmak için bir iPhone’a ihtiyacınız var.

Apple Watch 2’de yine de GPS özelliğinin olacağı ifade ediliyor.  Bununla birlikte, saatin fitness ve antreman takip özelliği gibi özellikler tek başına kulanılabiliyor.  Bu özellikleri kullanmak için yanımızda akıllı telefon olmasına gerek kalmıyor.

Apple Watch 2 muhtemelen su geçirmez olacak. Su geçirmezlik özelliği yüzme sporu ile uğraşanlar için beklenen bir özellikti.

Apple Watch 2 ‘de pil ömrü de artırılıyor. Ekranda ise Mikroled teknolojisi kullanılacak. Bu teknolojinin Amoled ekranlara göre avantajları bulunuyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 Sonrasında Gelecek ClassKit Sistemi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?