Apple Watch 2 GPS Alıcısı ve Daha Büyük Bataryayla Geliyor.

Apple Watch 2 hakkında önemli bazı bilgiler sızdırıldı. Teknik özelliğine dair bu bilgileri yazımızda sizlerle paylaşacağız.

IFA 2016’da güncel teknolojilerin heyecanı son sürat devam ederken bu tarz fuarlara katılmayı tercih etmeyip kendi lansmanını düzenleyen Apple’ın da bazı yeni Apple ürünleriyle birlikte baş karakter iPhone 7’yi tanıtacağı basın toplantısı yaklaşmakta.

Lansmana 1 haftadan daha az bir zamanın kaldığı bu günlerde Apple’ın iPhone 7 nin yanı sıra tanıtımını gerçekleştireceği akıllı saati olan Apple Watch 2 ile ilgili bazı teknik özellikler gündeme geldi.

Alınan duyumlar ışığında Apple akıllı saat modelinde radikal değişikliklere gitmeyecek. Ancak birkaç değişimin olacağı da aşikar. Batarya seviyesinin artırılması bunlardan biri. Apple Watch 2 serinin birinci modeline göre %30 daha fazla batarya kapasitesine sahip olacak. Yeni modelinde şarj tüketimi açısından da daha tasarruflu bir ekran kullanan Apple, kullanıcılarına uzun süreli şarj ömrü sağlayacak gibi görünüyor.

Bataryadaki artışın yanı sıra beklenen bir diğer değişiklik de cihaza yerleştirilmesi düşünülen alıcı hakkında. Apple Watch 2 modeli akıllı saat üzerinde bir GPS sensörü ile birlikte karşımıza çıkacak. Bu sayede Apple Watch 2 konum bilgisini kendi sağlayabilecek. Spor aktiviteleri ve navigasyon konusunda avantajlar sağlayacağı düşünülen GPS Apple’ın güzel yeniliklerinden.

Apple Watch 2 hakkında daha detaylı bilgi ise Apple meraklıların beklediği 7 Eylül tarihinde belli olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?