Apple Watch 2: Aynı Ekran Boyutu ve Çözünürlüğe Sahip Olacak

0
624

Bir sonraki nesil Apple Watch için Güney Koreli kaynaklardan yeni bir iddia geldi. İddiaya göre, son günlerde ortaya atılan Apple Watch 2’nin yuvarlak ekranlı olacağı söylentisi çürütülüyor.

Hemen hemen tüm Android Wear cihazları yuvarlak bir kasa yapısına sahip ve kasa yapısı itibari ile ekranları da yuvarlak. Apple ise tüm bu sıradanlığı bozarak Apple Watch’ı kare bir ekran ile bütünleştirerek piyasaya sürdü.

Apple Watch’ın OLED ekranı LG Display tarafından sağlanıyor ve Apple Watch 2’nin OLED olması beklenen ekranının da LG Display tarafından tedarik edileceği söyleniyor. Bir diğer iddia ise Apple Watch 2 için kullanılacak olan esnek OLED ekran panellerinin Samsung tarafından tedarik edileceği. Bunun yanı sıra Apple Watch 2’nin ekran boyutu Apple Watch’ın mevcut ekran boyutu ile aynı ve benzer çözünürlükte olacak.

Apple Watch 2’nin mevcut Apple Watch’a göre aynı ekran boyutuna ve çözünürlüpe sahip olacağı iddiasının yanında bir farklılık da belirtiliyor. Buna göre Apple daha büyük ve daha ince bir pil kullanacak. Bu sayede Apple Watch 2 daha ince ve daha yüksek pil kapasitesine sahip olacak. Bu şekilde Apple Watch’ın pil ömrünün yükseltilmesi amaçlanıyor.

Apple aynı zamanda LG Chem’in yeni altıgen pillerini Apple Watch 2’de kullanmayı hedefliyor. LG Chem altıgen piller %25 daha verimli.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 6 için Yeni Bilgiler Var

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?