Apple ve Volkswagen Anlaşması Açıklandı

0
67
Apple ve Volkswagen

Apple’ın uzak olduğu alanlardan biri olan otomobil teknolojileri için uzun süredir çalışmalar yaptığını biliyoruz. Bir yandan yeni akıllı telefonlarını ve yeni ürünlerini geliştiren Apple’ın, diğer bir yandan ise otomotiv gibi sektörlerde de çalışmalar yaptığını biliyoruz. İşte bu yönde son adımda Apple ve Volkswagen anlaşması sonrasında ortaya çıktı.

Bugün yapılan açıklamalar sonrasında Apple’ın Alman araç deviyle anlaştığı ortaya çıktı. Anlaşmanın detayları ise kısa süre önce detaylandırıldı. Hemen bu detaylardan ve anlaşmanın durumundan söz edelim.

Apple ve Volkswagen Nasıl Bir Araç Üzerinde Çalışacak?

New York Times tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple ve Volkswagen arasındaki anlaşmanın konusu otonom araç teknolojileri. Bu konuda çalışmalar yapan iki firmanın, otonom olarak çalışacak araçlar üzerinde geliştirmeler yapacağı ortaya çıktı.

Buna göre araçları yine Alman devi üretecek. Fakat Alman devi tarafından üretilen araçların teknolojilerinde Apple’ın çalışmalar yaptığını göreceğiz. Tesla gibi bir otonom sistemin Apple ile beraber araçlara ekleneceği konusunda bilgiler var.

Apple ve Volkswagen

Alman otomotiv devinin bu teknolojiye göre özel bir araç geliştireceği de belirtilenler arasında. Muhtemelen geliştirilen yeni aracın teknolojisinde elektrikli araç sistemleri göreceğiz. Aracın nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor ancak beklentiler T6 Transporter modelinde böyle bir teknolojinin yer alacağı konusunda.

Apple’ın bu araçlarda ne kadar söz sahibi olacağı konusunda da net bir bilgi yok. Sadece ilk üretimin 50 adet test aracıyla sınırlı olacağı konusunda bilgiler var. Bunun dışında yeni araçların akıllı telefonlarla bağlantılı bir sistem kullanması da mümkün olabilir. Otonom teknolojileri konusunda detaylar belli olduğu zaman sitemizde yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPhone için Ekran Panellerinin Görselleri Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Apple Otonom Araç Teknolojisi Tesla Rekabetinde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?