Geçtiğimiz haftalarda Apple ve Shazam arasında önemli bir anlaşmanın gündeme geldiği ortaya çıkmıştı. İddialara göre en popüler servislerden biri olan Shazam, Apple tarafından satın alınacak ve Apple’ın kendi servislerine dahil edilecekti. Bu iddialara göre iki firmanın tek bir çatı altında çalıştığını görecektik.

Tüm bu iddialar ise tam olarak iddia düzeyinde kalmış ve Apple tarafından da Shazam tarafından da bir doğrulama yapılmamıştı. Yine askıda kalan bir konu ile mi karşı karşıya kalacağız derken beklenen doğrulama sonunda geldi. İki firma arasında yapılan ortaklığın resmi olarak doğrulanmasının ardından ise bundan sonraki işleyiş hakkında da bilgiler verildi.

Apple ve Shazam Anlaşması Tamam

Yapılan anlaşmaya göre Apple resmi olarak uygulamayı satın almış durumda. Apple tarafından bunun için ödenen ücretin ise 400 milyon dolar olduğu doğrulandı. İddialarda yer aldığı gibi 400 milyon dolara satın almanın gerçekleştirilmesi ise bir başka soru işareti gibi gözüküyor. Öyle ki servisin gerçek fiyatlarının 1 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyordu.

Apple ve Shazam

Ancak iddialarda yer alan 400 milyon rakamının Shazam yetkilileri tarafından kabul edilmesi farklı bir ortaklığı da ortaya çıkarıyor. Bundan sonraki süreçte nasıl adımlar atılacağı konusu ise şu an net değil. Apple Music servisine dahil edilecek bir sistem mi sunulacak? Yoksa ayrı bir sistem mi sunulacak? Bunu Apple’ın yapacağı açıklamalarla göreceğiz. Yeni ortaklığın nelere sonuç vereceğini de göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Mi? Oneplus 5T Mi? Hangisi Daha Hızlı?

İLGİLİ HABER:  Tim Cook, Dünyanın En Etkili 100 İsmi Arasında

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?