Apple geçtiğimiz günlerde yeni bir proje için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber artık markanın uygulama geliştirme ve iOS için yazılım oluşturma konusunda kendi yazılımcılarını geliştireceği belirtilmişti. Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber İtalya’da açılacağı açıklanan uygulama geliştirme merkezlerinde doğrudan Apple tarafından da uygulama geliştirme derslerinin verileceği de açıklanmıştı. Yeni merkezlerin kullanılması bir yana dursun Apple Napoli üniversitesinde derslere başladığını da duyurdu.

Detaylar Ortaya Çıktı

Bununla beraber merkezde verilecek olan uygulama geliştirme dersleri için detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İlk etapta sadece 200 kişiye uygulama geliştirme dersleri vereceği açıklanan Apple’ın 200 kişilik ekibe ise tam 9 ay boyunca eğitim vereceği belirtildi. Bununla beraber kısa süre içerisinde ise gelen başvuruları değerlendiren Apple’ın yaklaşık olarak 4000 başvuruyu değerlendirmeye aldığını da belirtmek gerekiyor. Dünyanın hemen her bölgesinden eğitim için yapılan başvurularla beraber ders limitinin de dolduğu da belirtiliyor.

Apple-Uygulama-Geliştirme

Eğitim İçin Apple Ürünleri Hediye Edilecek

Bu noktada Apple tarafından verilen bir diğer bilgi ise eğitime seçilen kullanıcılarla ilgili oldu. Seçilen 200 kişi için bir bilgi açıklaması daha yapan Apple’ın, eğitime katılacak olan tüm öğrenciler için hediye ürünler vereceği de açıklandı. Geliştirme derslerinde kullanmak için seçilen 200 öğrenciye iPhone, Mac ve iPad tabletler hediye edilecek. Bu şekilde kullanıcıların uygulama geliştirme konusunda da doğrudan Apple ürünleri ile çalışacağı da düşünülüyor. Apple’ın uygulama mağazasını geliştirmek ve özellikle iOS işletim sistemleri için yapılan geliştirmelerin sayısını arttırmak için böyle bir yola başvurduğu da belirtilirken söz konusu derslerinde bundan sonraki dönemde de devam edeceği belirtildi. İlk uygulama geliştirme dersleri ile ne kadar başarı elde edileceği ise merak konusu oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?