Apple’ın akıllı telefonlarında, Android akıllı telefonlarından farklı birçok sistem var. iPhone akıllı telefonlarını Android akıllı telefonlarından ayıran özelliklerden bir tanesi de sunulan bağlantı teknolojisi olmuştu. Öyle ki Apple, şimdiye kadar tüm iPhone modellerinde Lightning bağlantısını kullanmıştı. Android akıllı telefonlarından sıkça söz ettiren USB Type-C bağlantısı ise Apple’ın bağlantısından çok daha başarılı olarak görülmüş ve Apple son dönemde bu konuda birçok eleştiri almıştı. Şimdi ise Apple’ın bu konuda beklenen değişikliği yapma kararı aldığı ortaya çıktı. USB Type-C kararı konusunda detaylara geçelim.

Apple USB Type-C Bağlantısına Geçiyor Mu?

İddialar doğruysa ve Apple’ın bu konuda işaretleri gerçekse 2019 yılında gelecek olan iPhone modellerinde USB Type-C bağlantısına yer verilecek. USB Type-C bağlantısına yer verilecek olan iPhone modelleri, iOS cihazlarının bir hayli öne çıkmasını sağlayacak. Yeni akıllı telefonların bağlantı girişleri tamamen değişecek. Bu şekilde telefonların kullanımında da değişiklik olduğunu göreceğiz. İlk olarak daha hızlı şarj artısının geldiğini göreceğiz. Ayrıca transfer hızları da bir hayli artırılacak.

Apple USB Type-C

10 Gbps seviyesine kadar veri transfer hızlarının artırılacağından da söz ediliyor. Yeni bağlantı teknolojisinin eski modeller için geçerli olması pek olası değil. 2019 yılı modelleri için böyle bir seçim yapılacağı, belki de bir sürpriz yapılarak 2018 modellerinde de böyle bir sistem kullanılabileceğinden söz ediliyor. Bu şekilde bir adım atılması ise Apple’ın Android telefonlardan eksik kalan yönlerini tamamlamasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone hoparlör, ahize ve mikrofon sorunları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?