[toc]

Teknoloji dünyasında, firmalar arasında yetkin eleman yarışı tüm hızı ile devam ediyor. Özellikle yönetim kadrolarının yüksek ücretler ve önemli imkanlarla beraber rakip firmalardan alınmaya çalışıldığını görüyoruz. Samsung, Huawei, Apple gibi firmalarda sürekli bu şekilde adımlar gündeme geliyor. Son örnek yine Apple tarafından geldi. Bu kez zorunlu mu yoksa bahsettiğimiz firma rekabetinden mi bilinmez ama Uluslararası İnceleme Başkanı Lee Freedman istifa etti. Peki, neden zorunlu istifa olayı gündeme geldi? Neden açıklandı mı? Bunlara bakalım.

Neden iPhone X Olabilir?

Uluslararası İnceleme Başkanı görevi üstlenen Freedman, bir nevi Apple’ın sızıntılarını kontrol eden birim şefi olarak biliniyordu. Yeni bir model çıktığında ya da yeni bir modelin geliştirilmeye başlamasından sonra, bu modeller hakkında dışarıya bilgi sızmasını engellemek ve kontrol etmek Lee Freedman’ın görevi. İstifa sonrasında gelen ilk neden iddiası da zaten bu yönde.

Lee Freedman

İddialara göre iPhone X sürecinde dışarıya çok fazla sızıntı yapıldı. Telefonların üretiminden, son gelen üretim durdurulacak iddialarına kadar sürekli bilgiler sızmaya devam etti. Bunun dışında birçok kez gündeme getirdiğimiz 3 yeni iPhone X modeli de sızıntılar arasında yer aldı. Tek iddia ise bu değil.

Facebook’a Geçiş İçin Mi?

İkinci neden açıklaması ise başak firmaya geçiş olacağı konusunda. Son bilgilere göre ünlü isim Facebook Uyum ve Güvenlik Direktörü olarak göreve başlayacak. Sadece bunun için bir istifa olayının yaşanmış olması da muhtemel gibi gözüküyor. Apple’dan zorunlu bir istifa yapıldığı konusunda ise bir açıklama yapmadı. Bu nedenle ünlü isim iddialarıyla beraber görevini de bırakmış gibi gözüküyor. Bundan sonraki için benzeri haberlerin gelip gelmeyeceği, göreve kimin getirileceği ise Apple’da gizli.

Önceki Haber: 13 inç MacBook Hazırlıkları Başladı

İLGİLİ HABER:  Apple Geliştirici Programı İçin Beklenen Haber

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?