Apple’ın 8 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtacağı düşünülen yeni müzik hizmeti ile ilgili Financial Times’da önemli ayrıntılar paylaşıldı. Apple’ın, yeni müzik hizmetini iTunes gibi markalaştırmak için çaba sarfedeceği belirtiliyor.

Daha önce yeni müzik hizmeti ile ilgili pek çok detay paylaşılmıştı. Apple’ın yeni müzik hizmetinde Spotify gibi reklam destekli ücretsiz bir üyelik sunmayacağı, aylık 9,99 $’dan başlayan fiyatlarla ücretli üyeliğin sunulacağı belirtilmişti. Ücretli olması ile ilgili pek çok detayın verilmesi ile artık Apple’ın kesinlikle ücretsiz dinleme olanağı sunmayacağı netlik kazanmış durumda. Buna ek olarak Apple’ın yeni müzik hizmetini tanıtım amaçlı üç aylık ücretsiz deneme fırsatı ile sunması konuşuluyor. Bu şekilde kullanıcıların ilgisinin kazanılıp, aylık ücretli üyelik alınmasının önünün açılması planlanıyor.

Apple’ın yeni müzik hizmeti Beats Music tabanlı olarak geliyor. Bu şekilde yeni müzik hizmeti Apple’ın Beats Music özelliklerinin pek çoğuna sahip olacak. Apple’ın genişletilmiş olarak daha fazla ülkede kullanıma sunmayı planladığı iTunes Radyo’nun ise, tümüyle ücretsiz olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Apple yenilenen radyo hizmetini tanınmış DJ’lerle birlikte kullanıma açacak.

Apple Pazartesi günü başlayacak olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) açılışında yeni müzik hizmetini duyurmayı planlıyor. Yeni müzik hizmeti ve yenilenmiş iTunes Radyo, iOS 8.4’le birlikte komple yenilenen Müzik uygulaması içine inşa edilecek. Bu sebeple önümüzdeki hafta iOS 8.4 güncellemesinin yayımlanması da söz konusu.

İLGİLİ HABER:  OS X 10.10.4 Beta 4 ile Ağ Sorunları Çözülüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?