Apple Twitter Hesabından 5 Yıl Sonra Merhaba Dedi

0
51

Aktif olarak Twitter kullananların tüm marka ve şirketlere gerek kurumsal hesapları üzerinden gerekse müşteri hizmetleri olarak açılmış teknik hesaplardan ulaşım sağlayabildiklerini biliyoruz. Hele de konu teknoloji olduğunda kurumsal ve onaylanmış şirketlerin sayısı bir hayli fazla. Dolayısıyla Twitter yalnızca bir sosyal ağ olmaktan çıkarak her açıdan değerlendirilebilesi bir mecra haline dönüşüyor.Apple-Twitter-Hesabindan-5-Yil-Sonra-Merhaba-Dedi

Apple resmi Twitter hesabı 2011 yılında açılarak takipçilerinin ilgisini çekmişti. Ancak onaylanmış hesabın şimdiye kadar pasif görünümü, aktif olarak kullanıcı odaklı kullanılmaması ve hiç tweet atılmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu yıl ise aradan tam 5 yıl geçmiş olmasına karşın herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. Yakın bir zamanda 7 Eylül 2016 tarihinde yapılması planlanan büyük Apple Event kapsamında iPhone 7 tanıtımı yapılacak. Tabi iPhone haricinde muhtemel bir iPad Pro, Apple Watch 2, Apple Pen gibi donanımlar, iOS 10 ve Sierra gibi yazılımsal geliştirmeler kullanıcıya sunulacak.

Dolayısıyla bu noktada herkesin merakla beklediği günler bir bir geçerken Apple’ın yıllar sonra attığı tweet gündemin tartışma konusu oldu. Onaylanmış hesabın doğrudan @apple ismiyle ulaşılabilir olduğunu hatırlatırken kurumsal kimliğinden ödün vermediğini de belirtmeliyiz. Apple logosu, onaylı hesap oluşu ve takipçi sayısıyla artık yeni nesil iPhone ve iOS bilgilerini Twitter üzerinden mi alacağız diye düşünmeye başladık. Ki bize kalırsa Twitter kadar sosyal bir mecrayı kullanmakta geç bile kaldılar.

Tabi yine de Apple Twitter adresinin yalnızca 7 Eylül 2016 lansmanı için attığı #AppleEvent hashtagli tweeti dışında dikkat çeken bazı unsurlarda var. Örneğin sorulara karşılık veren, kullanıcıların merak duygusunu törpüleyen bir hesap yönetimiyle karşı karşıya kaldık. 5 yıl boyunca Twitter kullanmayan Apple için bu tarz bir değişim ise Twitter yönetiminin Apple’a sağladığı bir ayrıcalık olduğunun tartışılmaya başlanmasıyla son buldu. Halen daha sıcaklığını koruyan olayın iç yüzünü önümüzdeki günlerde göreceğiz. Belki artık Apple bize bir tweet kadar yakın olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple ve IBM iOS Uygulamaları İçin 10 Yeni MobileFirst Yayınlayacak

Sizde ulaşmak için twitter.com/apple adresinden doğrulanmış kurumsal hesaba erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda takipçi dışında hiçbir tweeti gözükmediği gibi tweet atılmış olsa dahi #AppleEvent tagi altında Apple resmi hesabı görmek mümkün değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?