Apple TV ve Windows Eski Sürümleri Kullanıcılarına Şok Haber

0
144

Apple, sistemlerini sürekli olarak güncelleyen markalardan biri olarak ün kazanmış durumda. Teknoloji devi sürekli olarak yazılımlarını ve donanım serilerini güncelleyerek, kullanıcıların ilgisini canlı tutmaya çalışıyor. iPhone akıllı telefonları üzerinden devam ettiğini düşündüğümüz donanım ve yazılım güncellemeleri, aslında tüm Apple ürünleri için geçerli. Sadece ürünler için değil, Apple’ın servisleri içinde bu durumun geçerli olduğunu söylemek gerekiyor. Son yaşanan örnekte de net bir şekilde Apple’ın politikalarını gördük. Marka eski işletim sistemlerine ve eski Apple TV modellerine desteğini kestiğini açıkladı.

1.Nesil Apple TV Desteği Kesildi

Televizyon araçlarından biri olması nedeniyle diğer cihazlara göre çok daha uzun süre destek verilen Apple TV cihazları içinde artık yavaş yavaş değişim başladı. Bu noktada markanın ilk adımı artık çok eskiyen 1.nesil Apple TV üzerine oldu. İlk modellerden biri olan seri için Apple, artık desteğini tamamen keseceğini açıkladı. Marka tarafından yapılan açıklamaya göre, bu serinin iTunes Store bağlantısı kesilecek ve kullanıcılar içerik indirme işlemini yapamayacak. Donanım ve servis desteğinin ise çoktan kesilmiş olduğunu söylemek gerekiyor.

1.nesil Apple TV

2015 yılından beridir donanım ve ürün desteği de bulunmayan seri, iTunes desteğinin son bulmasıyla beraber resmi olarak ölmüş olacak. Sürenin ise 25 Mayıs olduğunu hatırlatalım. 25 Mayıs sonrasında cihaz resmi olarak ölecek.

Windows Eski Sürüm Kullanıcıları Dikkat!

25 Mayıs tarihiyle beraber tek değişiklik 1.nesil Apple TV serisinde yer almayacak. Bunun dışında Windows desteği de kesiliyor. Çok uzun bir süre önce yazılımsal olarak öldürülen Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerinden iTunes Store kullanımı engellenecek.

1.nesil Apple TV

Kullanıcılar sadece müzik dinleme işlemine devam edebilecek. Resmi olarak desteğin son bulacağını ekleyelim. Neden ise eskiye işletim sistemlerinde yaşanan güvenlik sorunları.

İLGİLİ HABER:  iOS Sticky AI Uygulaması Yayınlandı. İşte Tüm Özellikler

Önceki Haber: iPhone X Plus Ekran Panelleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?