Apple, TV Platformunun Ücretleri Belli Oldu

0
309
Apple’ın TV platformu

Apple’ın bugün yepyeni bir etkinlikle kullanıcıların karşısına çıkacağını biliyoruz. “Şov zamanı” sloganıyla davetiyelerinin paylaşıldığını gördüğümüz etkinlik kapsamında yeni bir servis gelmesi bekleniyor. Apple’ın şimdiye kadar sunmadığı servislerden biri olmasını beklediğimiz yeni servisin, TV platformları arasına dahil olması da beklentiler arasında.

Bugün düzenlenecek olan etkinlikle beraber karşımıza çıkmasını beklediğimiz servisin ne kadar ücret isteyeceği ve abonelik sisteminin nasıl olacağı konusunda da bazı detaylar söz konusu. Buna göre oldukça iddialı Netflix’e rakip bir servis göreceğiz.

TV Platformu Ücretli Olacak

Gelen bilgilere göre Apple, söz konusu TV platformu için HBO, Showtime gibi kanallarla görüşme yaptı. Premium servislerle görüşen markanın, çok daha gelişmiş bir platform sunması olası. Fakat burada dikkat çeken bir nokta olacak. Bu nokta üyelik ücreti olarak karşımıza çıkacak.

Tıpkı HBO, Showtime servislerinde olduğu gibi Apple’ın TV platformu için de belli bir abonelik ücreti ödemek gerekecek. Net olarak açıklanmadı ancak bu ücretin 9.9 dolar olacağı yönünde bilgiler var.

Apple’ın TV platformu

Yani 10 dolar gibi bir ücret karşılığında Apple’ın TV servisinden yararlanmak ve tüm içerikleri izlemek mümkün olacak. Muhtemelen Apple’ın bu servis için özel olarak bazı diz ve film projeleri sunduğunu da göreceğiz. Fakat henüz sunulacak yapımların niteliği konusunda bir bilgi yok.

Gün içerisinde yapılacak olan tanıtımla beraber bu içerikler hakkında da bilgi elde etmek mümkün olacak. Şimdilik servisin ücreti ve yapılan anlaşmalar dışında çok bir bilgi elde etme şansımız olmadı. Bugün başka sürprizlerin de gelebileceğini ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: Safari Güvenlik Açığı 55 Bin Dolar Kazandırdı

İLGİLİ HABER:  iOS Skype 8.1 Güncellemesini Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?