Oyun konsolları alanında en başarılı firmalardan biri olan Sony, PlayStation serisi ile bu alanda en başarılı ürünleri ortaya koymaya başladı. Özellikle PlayStation 4 serisinden sonra yeni nesil konsollara geçiş yapan Sony, şimdilerde ise yeni nesil konsollarının geliştirilmiş versiyonu olan PlayStation 4 Pro ile piyasadaki yerini almaya başladı. Oyun konsollarında kullanıcılara sunduğu farklı teknolojilerle de beğeni toplayan serinin en az oyun konsolları kadar çok konuşulan sistemlerinden birisi de PlayStation Vue sistemi. Bir nevi PlayStation serisinin televizyon ayağı olarak gösterilen PlayStation Vue serisi giderek yayınlaşmaya da başladı. Televizyon özelliğinin bu kadar çok sevilmesiyle beraber artık Sony’nin yeni adımlar atmaya başladığını da söylemek gerek.

Apple İle Yeni Anlaşma

Bu noktada teknoloji devi televizyon alanında en çok ilgi duyulan ürünlerden biri olan Apple ile yeni anlaşmalar yapmaya da başladı. Sony’nin bu alanda son hamlesi ise Apple TV anlaşması oldu. PlayStation Vue ortamını artık Apple TV sistemlerine aktaracağını duyuran Sony, Apple ile şimdiden anlaşmaya vardıklarını da belirtti.

PlayStation-Vue-Apple-TV-desteği

Apple TV üzerinden de gösterilmeye başlayan PlayStation Vue kanalları ile beraber PlayStation dışına da taşınan PlayStation Vue sisteminin bundan sonraki dönemlerde de farklı platformlara da taşınacağı belirtildi. İlk adım olarak Apple TV desteğinin gelmesiyle beraber iyiden iyiye yaygınlaşması beklenen PlayStation Vue desteği için Apple TV ise yeni bir bölüm oluşturdu.

Gösterilen Kanal Sayısı Artış Gösterecek

Sony’nin Apple TV desteğini açıklamasının hemen ardından da PlayStation Vue sistemlerde yer alan kanalların durumunun ne olacağı da merak konusu oldu. Zira Sony’nin bu alanda Apple TV sonrasında yeni kanal eklentilerinin de yapılacağı da belirtiliyor. Fakat sisteme dahil edilecek olan kanalların hangi kanallar olacağı konusunda henüz net bir açıklama olmadığını da belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?