Apple TV İçin 4K Sıkıntısı Yaşanabilir

0
72
Apple TV 4K desteği

Apple’ın televizyon teknolojileri içerisinde en çok öne çıkan serilerden biri olan Apple TV teknolojileri iPhone ve MacBook serilerinde yaşanan gelişmeye benzer bir gelişme yaşamış ve 4.nesilde artık yeni seri televizyon teknolojilerini kullanıcılarla buluşturmuştu. Apple’ın bu çalışması ile beraber son olarak 4.nesil serisi ortaya çıkan Apple TV ürünlerinin geliştirilmeye devam edeceğinin açıklanmasının hemen arkasından yeni nesil Apple ürünü hakkında bilgilerde ortaya çıktı. Yeni seri Apple TV ürünlerinde ise en büyük yeniliğin 4K çözünürlük desteği olması bekleniyor. tvOS 11 ile beraber gelecek olan televizyon teknolojilerinde 4K desteğinin sunulması ise bazı sorunları da beraberinde getirecek.

İnternet Hızı Destekleyebilecek Mi?

4K desteğinin gelmesi ile beraber gündeme gelecek ilk konu 4K destekli görüntüleri sağlayabilecek olan internet hizmeti. Apple TV 4K görüntüleri destekleyecek evet ama 4K destekli görüntüleri kullanıcılara kesintisiz olarak sunabilecek internet hizmeti ne kadar başarılı olacak? Şimdi ise merak edilen konu bu. Apple’ın bu konuda özel bir çalışma yapıp yapmayacağını bilmiyoruz ama Apple’ın yapabileceği çok da fazla bir işlem olmadığı da bir gerçek. İşin sonucunda yine internet hızları devreye girecek.

Apple TV 4K
Apple TV 4K desteği

Yeni İşletim Sistemi İle Beraber Oyunlarda Gelecek

Tüm bunlarla beraber yeni tvOS 11 işletim sistemiyle beraber artık Apple TV üzerinden çok kapsamlı mobil oyunlarında kullanıcılara sunulacağı ve bu oyunların geliştiricilere de açık olan sistemler olacağı belirtiliyor. Oyun geliştiricileri için yeni platform olarak karşımıza gelecek olan serinin daha ne gibi özellikleri olacağı da merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Apple Artırılmış Gerçeklik Üzerine Çalışmalarını Artırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?