iPhone 8’in tanıtılacağı etkinlik için resmi bir tarih verildiğini daha önce dile getirmiştik. Önceki yazılarımızda yer verdiğimiz bilgilerde de olduğu gibi iPhone 8 akıllı telefonlarının, tanıtım tarihi için 12 Eylül gösterilmekte. Tanıtımın hemen arkasından 15 Eylül tarihinde ise telefonların satışa açılacağı ve ön siparişlerin alınacağı belirtiliyor. Gelen tüm bu tarih iddialarından sonra, tanıtım için bir fikir oluştu. Tanıtım tarihinde ise düzenlenecek olan etkinlik için sürekli yeni bilgiler gelmeye devam etmekte. Buna göre yeni seri akıllı telefonların yanı sıra, Apple Watch 3 akıllı saatlerinin tanıtılacağı iddia edilmişti. Bu iddianın hemen sonrasında, bu kez Apple TV HDR 4K cihazlarının tanıtılacağı belirtildi.

Apple TV HDR 4K Çok Daha İddialı Geliyor

iPhone 8 etkinliğinde boy gösterecek olan yeni Apple TV ürününün, özellik kısmında ise çok daha başarılı olacağı belirtiliyor. En önemlisi yeni seri TV ürünlerinin, 4K desteğinin bulunması olacak. Buna birde HDR modunun eklendiğini göreceğiz. Yazılım kısmında zaten bir değişim söz konusu.

Apple TV HDR 4K

iOS 11 ile beraber ekstra özellikler alan yeni TV yazılımı ortaya çıkmıştı. Uygulama geliştiriciler için ekstra özellikler sunacak ve içerik sağlamak adına çok daha önemli anlaşmalar yapacağı belirtilen Apple’ın, Apple TV HDR 4K cihazı çok daha iddialı olacak gibi.

Sadece donanım ya da teknik açıdan değil, bunun dışında içerik konusunda da önemli firmalarla anlaşıp, sadece Apple kullanıcılarına özel çalışmalar sunması beklenen markanın istediklerini ne kadar başarabileceği tartışılır. Fakat Apple TV HDR 4K ürünü, Apple Watch 3 ve iPhone 8 ile tüm teknoloji ürün sınıfları yenilenmiş olacak. Apple bir süredir pazarda öne geçen firmalara bu şekilde cevap verecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 ve Note 8 Aynı Karede

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?