Apple TV, Apple Watch ve iPhone En İyi Yoga Uygulamaları

0
76
en iyi yoga uygulamaları

Kolay ulaşım için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

Spor uygulamaları, her zaman için akıllı cihazlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle akıllı saatlerle beraber aktivite takibi daha etkin bir hale gelmeye başladı. Haliyle bu alanda da sürekli yeni uygulamalar sunulduğunu görüyoruz.

Standart spor uygulamalarına alışmaya başladık ancak özelleştirilmiş olan spor uygulamalarını da unutmamak gerekiyor. Bu yazımızda da oldukça işlevsel olan ve yoga yapanların işini bir hayli kolaylaştıracak olan yoga uygulamalarına yer vereceğiz. Apple TV, Apple Watch ve iPhone en iyi yoga uygulamaları listemizde yer vereceğimiz uygulamaların neler sunduğuna daha yakından bakalım.

en iyi yoga uygulamaları

En İyi Yoga Uygulamaları Asana Rebel

iPad, iPhone, Apple Watch ve Apple TV uyumu bulunan uygulama, bu alanda en iyi olanların başında yer alıyor. Uygulamada sadece yoga eğitimleri bulunmuyor. Yoga eğitimleri dışında diğer spor verilerinin de takip edilebildiği uygulama, kilo vermek adına da egzersizler sunuyor.

Yüksek yoğunluklu antrenmanları da içerisinde bulunduran uygulama, kendi planlamanızı yapmanıza da izin veriyor. Bir yandan spor takviminizi oluşturabiliyorsunuz bir yandan ise molaları ya da yemek saatlerini seçerek buna göre bir planlama yapabiliyorsunuz.

Birinci taraf egzersiz uygulaması Asana Rebel, Apple Watch üzerinde de sürekli takip edilebiliyor ve bu sayede Apple Health ile tam olarak uyum sunuluyor. Toplamda 25 binin üzerinde derecelendirme almış olan uygulamanın tüm kullanıcılardan aldığı puan ise 5 üzerinden 4.6 puan olarak belirlenmiş durumda.

Unutmadan uygulamanın belli bir yere kadar ücretsiz olduğunu ekleyelim. İndirme konusunda uygulamayı tamamen ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Fakat tüm içeriklere ulaşmak için mutlaka Premium paketlerini satın almanız gerekiyor.

‎Asana Rebel: Get in Shape
‎Asana Rebel: Get in Shape

Apple Watch Egzersiz Uygulaması

En iyi yoga uygulamaları arasında yer alan uygulamaların başında Apple Watch uygulaması da ilk sırada yer alıyor. Akıllı saat ile beraber sunulan resmi uygulama, tüm spor kayıtlarının tutulmasını sağlıyor. Eğer akıllı saatiniz watchOS 5 ve daha üzeri bir işletim sistemine sahipse, bu durumda egzersiz bölümünden yoga egzersizini seçerek, yoga takibini başlatabiliyorsunuz.

Yoga verilerinin takip edilmesi ve yakılan kalori miktarlarının sunulması gibi artılarla gelen uygulama, tabii ki diğer Apple cihazlarıyla da tam uyum içerisinde çalışıyor. Özellikle iPhone akıllı telefonları ile tam uyum sunulduğunu eklemek gerekiyor. Tabii ki yerleşik, standart bir uygulama olduğu için bu uygulamaya herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Daily Yoga

Yine geniş bir rehber uygulamalarından biri olan Daily Yoga, hemen hemen tüm cihazları da destekliyor. Yüzlerce rehberin yer aldığı videoda 500’den fazla egzersiz ve rehberli yoga içerikleri bulunuyor. Sadece yoga içeriklerinin sunulmadığını bunun yanında pilates ve meditasyon gibi artılar da bulunuyor.

Özellikle pilates bölümünün bir hayli dikkat çektiğini ve zengin içeriklerle donatıldığını da ekleyelim. Uygulamaya verilen oylar da yapımın ne kadar iddialı olduğunu gösterecek cinsten. Toplamda 50 bin kullanıcı tarafından oylanan Daily Yoga, 5 üzerinden 4.8 gibi iddialı bir puan almayı da başarıyor.

YouTube

Bir uygulama olarak göstermek mümkün değil ancak YouTube’un yapısı, en iyi yoga uygulamaları listemizde YouTube’un da yer almasını sağlıyor. Biraz araştırma yaparak düzenli videolar paylaşan ve adım adım egzersizleri gösteren videolar bulabilirsiniz.

En iyi yoga uygulamaları için seçtiğimiz seriler bunlar. Dediğimiz gibi burada cihazlar için sunulan desteğin önemli olduğunu ekleyelim. Sadece Apple Watch üzerinden çalışan bir uygulama yerine tüm Apple cihazlarını destekleyen uygulamalar daha çok öne çıkacaktır.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?