Apple TV 4K Türkiye’de Sıkıntılı Bir Kullanım Sunabilir

0
207
Apple TV 4K

Apple’ın 12 Eylül tarihinde yaptığı tanıtım sonrasında, daha çok yeni iPhone modelleri üzerinde duruldu. iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonlarının tasarımı, teknik özellikler, yazılımları derken tanıtımdan sonra yeni telefonlar gündem oldu. Fakat tabii ki Apple’ın tek yeniliği yeni akıllı telefon modelleri olmadı. Bunun dışında Apple TV 4K gibi Apple kullanıcılarının çok tercih edeceği bir teknoloji de kullanıcılara sunulmuş oldu.

Şu an için satışta olan yeni televizyon ürünlerinin artık 4K desteği kazanması da Apple’ın bir hayli konuşulmasını sağladı. Hem 4K hem de HDR desteği bulunan Apple TV 4K, görüntü kalitesi konusunda maksimum değerleri sunuyor olsa da Türk kullanıcılar için sıkıntılı bir durum söz konusu.

Apple TV 4K Bağlantı Hızı Değişti

İnternet bağlantısıyla beraber çalışan bir cihaz olmasının yanı sıra Apple TV 4K ürünüyle beraber artık 4K yayın izleneceği de biliniyor. 4K yayını izlemek için gereken internet bağlantısı ise biraz şartları zorlayabilir. Kesin olarak fiber bağlantı isteyen Apple TV 4K cihazının, internet hızı konusunda 25 Mbps gereksinimi istediği açıklandı.

Apple TV 4K

En az 25 Mbps hıza sahip olacak olan bir internet bağlantısı isteyeceği açıklanan Apple TV 4K için gerçek 25 Mbps değerine sahip olan bağlantı isteniyor. Yani fiber hat olarak satılıp, bu hızın yanına bile yaklaşamayan internet paketleri de kullanıcıların canını bir hayli sıkabilir.

Ülkemizde sunulan birçok fiber hattın, kullanılan kablolar ve sağlayıcılar nedeniyle istenen hızlara ulaşamaması Apple TV 4K yayın kalitesini bir hayli etkileyecektir. 4K yayın için internet sorunu daha uzun süre konuşulacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: iOS ve macOS Kaynak Kodları Yayınlanıyor

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Teslimatları 5 Ekim'de Başlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?