Apple TV 4K Türkiye Fiyatları ve Kutu İçeriği

0
292
Apple TV 4K
Apple-TV 4K

Apple ailesine yeni eklenen üyelerden birisi de Apple TV 4K ürünü oldu. Mevcut Apple TV ürünlerinin güncellenmiş olan versiyonları olarak değerlendirilen yeni Apple TV 4K, kullanıcılara en net görüntü deneyimini sunmaya geliyor. Yeni TV ürünlerinin özellikleri uzun süredir Apple’dan beklenen teknolojilerin ortaya çıkmasını sağlamış durumda. Adından da anlayacağımız üzere 4K desteği en önemli eklentilerden biri oldu.

4K teknolojisinin HDR desteğiyle de zenginleştirilmiş olması büyük artı. Bunun dışında daha iyi görüntü deneyimi için işlemci modellerinin de dahil olduğu bir iyileştirme durumu da söz konusu. Değişen en önemli bileşen olan A10X işlemci serisi. 64 bit mimarinin kullanıldığı işlemciler, en net 4K deneyiminin sunulmasını sağlıyor. Genel olarak tanıtımdan sonra özelliklerine sitede yer verdiğimiz Apple TV 4K serisinin, Türkiye fiyatları ve kutu içeriklerinden söz edelim.

Apple TV 4K Türkiye Fiyatları

Genel anlamda kasasında bir değişikliğe gidilmeyen yeni Apple TV 4K cihazının, fiyatları da çok fazla değişiklik göstermedi. İki farklı versiyon ile gelen cihazın her iki versiyonu da ülkemizde satılacak. Fiyatlar ise şöyle;

Apple TV 4K 32 GB versiyon – 999 TL

Apple TV 4K 64 GB versiyon – 1.099,00 TL

Her iki versiyonunda 15 Eylül sonrasında ön siparişleri açıldı. Şimdi cihazın kutu içeriğine geçelim.

Apple TV 4K

Apple TV 4K Kutu İçeriği

Apple’ın yeni serisinde önemli bir nokta var. 4K ve HDR desteği geldi ama evinizde 4K destekli bir televizyon yoksa, ne yazık ki Apple TV 4K hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bu şekilde 4K içerikleri istenen çözünürlük değerinde izlemeniz mümkün değil. Bunun dışında kutu içeriğine geçtiğimiz zamanda kötü bir sürpriz var. Kutu içeriği şöyle;

  • Apple TV 4K
  • Apple TV Remote kumandası
  • Güç kablosu
  • Lightning – USB kablo

Burada kötü sürpriz HDMI kablosunun kutu içerisinde olmaması. 1000 TL değerinde bir ürün için kutuda neden HDMI bağlantı kablosuna da yer verilmediği tartışılır. Kullanıcıların ekstra olarak bir de kablo alması gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Stokları Yetersiz Mi Kalmaya Başladı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?