Apple Türk Hacker Grubu İçin Yeni Bir Açıklama Yaptı

0
26
Apple Türk hacker
Apple Türk hacker açıklaması

Geçtiğimiz hafta içerisinde Apple’ın iCloud sisteminde yeniden bir hack durumu yaşandı. Ünlülerin özel fotoğraflarının bir kez daha hacklenmesi durumu ile karşı karşıya kalınması ile Apple’ın iCloud sisteminin ne kadar güvenli olduğu tekrar tartışılmaya başlanmıştı. Aralarında sosyal medya fenomenlerinin de bulunduğu birçok ismin özel fotoğraflarının yayınlanmasının hemen ardından gözler Apple’a çevrilmişti. Apple ise bu konu hakkında hiçbir açıklamada bulunmadı. Sistem nasıl hacklendi? Daha önce yaşanan olayın devamı mı yaşandı? Bu sorular cevap beklerken ilginç bir haber daha gündeme geldi.

Türk Hacker Grubu Apple’ı Hackledi Mi?

Daha önce Apple’ın iCloud olayından sonra bu kez Türk hacker grupları tarafından hacklendiği haberlerini yapmıştık. Bu konuda iddiaların ortaya atılmasıyla beraber açıklamalar yapan Türk hacker grubu açıklamalarında Apple’ın iCloud sisteminde açıklar bulduklarını ve bu açıklar ile beraber 500 bin kişinin hesaplarını bir anda silebileceklerini belirtmişti.

Apple’dan bu açık karşılığında 100 bin dolar civarında bir para istediklerini belirten hacker grubunun elinde bulunan kanıtları da görsel olarak yayınlamasıyla beraber iddialar iyiden iyiye gündeme gelmeye başladı. Tüm bu iddialar iyiden iyiye konuşulmaya başlayınca sonunda Apple mini bir açıklama yaptı.

Apple Türk hacker açıklaması
Apple hack

Apple yetkilileri tarafından Fortune’ye verilen yeni bir röportaj ile beraber iddialar ilk kez Apple tarafından yanıt bulmuş oldu. Konu hakkında yapılan açıklamalarda ise yetkililer söz konusu iddiaları yalanladı. Apple yetkilisi açıklamasında kendilerine gönderilen görsellerin eski görseller olduğu daha önce yaşanan hack olaylarında 3.parti servislerden alınaan hesap bilgileri olduğunu belirtti. Yeni sistem içerisinde yer alan bir açık durumu söz konusu olmadığı belirtildi.

Yahoo hacklenmesi olayınca ortaya çıkan mail ve hesap bilgilerine yer veriildiği hesaplar olduğu belirtilen hesapların doğrudan Apple güvenlik açığı nedeniyle ortaya çıkmasının söz konusu olmadığı belitildi. Sistemde ise herhangi bir açık olmadığı defalarca vurgulandı. Apple konu hakkında bu tür kısa ama net bir açıklama yapmış olsa da yaşanan son hacker olayının hemen arkasından böyle bir olayın gündeme gelmesi hala kafaları karıştırıyor. Apple’ın açıklamaları gerçekten doğru mu ya da yaşanan hack saldırısı gerçek mi? Tüm bunlar için yine Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekecek.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?