En yaygın kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak sayabileceğimiz Tumblr, geçtiğimiz haftalarda çok büyük bir darbe yemiş ve iki büyük uygulama platformundan biri olan App Store üzerinden kaldırılmıştı.

Uygulamanın App Store üzerinden kaldırılması sonrasında açıklamalar ise ardı ardına geldi. Konu hakkında detayları açıklamayan Apple’ın, neden böyle bir karar aldığı bir hafta kadar sonra ortaya çıkmıştı. Tumblr içerisinde yer alan uygunsuz içerikler nedeniyle uygulamanın kaldırıldığı ve geri dönüşün zor olduğu ortaya çıkmıştı. Tüm bunlardan sonra ise beklenen haber geldi.

Tumblr App Store Uygulama Mağazasına Geri Döndü

Dün itibariyle alınan kararla beraber Tumblr uygulaması yeniden App Store mağazasında yerini aldı. Apple tarafından yine net bir açıklama gelmedi ancak neden böyle bir karar alındığına ilişkin bilgilerde ortaya çıktı.

Uygulamanın yeniden mağazaya dönmesinin nedeni Tumblr tarafından yapılan açıklama oldu. Uygunsuz içeriklerden dolayı sürekli eleştiriler alan uygulamanın, bu konuda bir temizleme hareketi başlattığı açıklanmıştı.

Tumblr

Uygunsuz içerikler barındıran tüm sayfaların kapatılacağı ve bundan sonraki aşamada da yeni paylaşımların yapılmasının engelleneceği açıklanmıştı. Bu açıklamaların hemen ardından Apple tarafından beklenen hamle gelmiş oldu.

17 Aralık itibariyle Tumblr için düzenlemelerin de başlayacağı belirtiliyor. Uygunsuz içeriklerin bulunduğu hesapların kapatılması sonrasında uygulamanın aynı durumu yaşamamak için nasıl bir önlem alacağı ise merakla bekleniyor. Bu sistem hakkında henüz bir açıklama yok. Şu an için App Store üzerinden Tumblr uygulamasının indirilebilir olduğunu da hatırlatalım.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE Stoklarında Büyük Sorun Yaşanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?