iPhone 7 ile beraber yeniden bir çıkış dönemi içerisine giren Apple’ın iPhone 7 serisi akıllı telefonlarında kullanıcılara birçok yenilik sunduğu biliyoruz. Özellikle teknik açıdan bu şekilde birçok yenilikle beraber gelen akıllı telefonların tasarım konusunda ise çok fazla değişikliğe gitmemesi ise gözlerin bir kez daha Apple’a çevrilmesine neden olmuştu. Zira Apple’ın tasarım konusunda köklü bir değişikliğe gitmemiş olmasıyla beraber bundan sonraki seriler için bir sürpriz mi söz konusu sorularını da akla getirmişti. Nitekim şimdiden iPhone 8 için ortaya atılan iddialarda da bu durumun etkilerini net bir şekilde görebiliyoruz.

İlk olarak OLED ekranlar geleceği iddia edilen iPhone 8 için daha sonra ise kavisli ekran barındıracağı ve cam kasa ile geleceği iddiaları da ortaya atılmıştı. Tüm bu iddialarla beraber Apple’ın son aldığı patent yeni tasarım ihtimallerini de epey bir arttırdı. Zira Apple yeni patent başvurusuyla beraber artık Home tuşu olmadan Apple’ın parmak izi teknolojisini kullanacağını da ortaya çıktı.

Yeni tasarımla beraber artık Apple’ın Home tuşunu tamamen kaldırabileceği belirtiliyor. Alınan patente içinde de bu şekilde veriler görebiliyoruz. Touch ID adı verilen parmak izi sistemi için artık Apple’ın ekranın her hangi bir alanını da kullanabileceği belirtiliyor. Patent başvurusunda da net bir şekilde gösterilen bu gelişme ile beraber Apple’ın artık Home tuşuna da ihtiyaç duymayacağı düşünülüyor.

iPhone 7 İle Home Tuşu Değişmeye Başlamıştı

Bu noktada zaten iPhone 7 ile beraber Apple’ın Home tuşunu değiştirmeye başladığını da görmüştük. Fiziksel tuş yerine artık daha entegre bir tuş sistemi kullanması Apple’ın bundan sonraki adımlarında da Home tuşunu tamamen devre dışı bırakma iddialarını daha da güçlendiriyor. Apple’ın iPhone 8 serisinde böyle bir adım atıp atmayacağı bilinmiyor. Fakat ilerleyen serilerde mutlaka bu alanda Apple’ın yeni bir çalışma yapacağına da kesin gözü ile bakılıyor. Tüm bunlar için ise mutlaka Apple tarafından yapılan açıklamaları takip etmek gerekli.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Touch ID Yerini Alan Yeni Yüz Tanıma Sistemi!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?