Apple Toshiba Bellek Bölümüne Talip

0
57
Toshiba
Toshiba bellek bölümü Apple'a mı satılacak

Bilgisayarlar, akıllı telefonlar derken teknoloji dünyası çok hızlı değişimler yaşamaya başladı. Mevcut teknolojilerde kullanıcıların ilgilerinin değiştiği alanlar ya da kullanılan yeni teknolojiler anında değişim yaşanmasına neden olabiliyor. Bu durumda da birçok firmanın dengeleri alt üst olabiliyor. Sürekli olarak değişen teknolojilerin olumsuz etki ettiği firmalardan birisi de teknoloji devi Toshiba. Aslında bilgisayar teknolojilerinde dünyanın en başarılı firmalarından biri olarak gösterilen Toshiba son zamanlarda istediğini bir türlü alamadığı için zor bir dönemin içerisine girmişti. Satışlarında ciddi oranda düşüşler yaşayan marka satış düşüşleri bir yana dursun sattığı ürünlerden gelirde elde edemez oldu. Değişen ve rekabeti artan piyasa da rekabet etmeyi başaramayan firmanın son olarak yaptığı açıklama her şey ortaya koydu.

Zarar 9 Milyar Dolar Civarında

Geçtiğimiz hafta içerisinde marka tarafından bir zarar açıklaması yapılmıştı. Son yapılan raporlama ile beraber markanın ciddi oranda zararda olduğu ve en son olarak zarar miktarının 9 milyar doları bulduğu belirtilmişti.

Toshiba
Toshiba satılacak mı?

Teknoloji devinin resmen çöküş dönemine girdiğini gösteren raporlardan sonra firmanın batacağı haberleri gelmeye başladı. İflas edeceği yönünde haberler gelen ve hala iflas tehditlerinden kurtulamayan teknoloji devinin yeni önlem paketleri ise bir bir ortaya çıkıyor. Son olarak markanın bellek bölümünü satışa çıkaracağı ortay çıktı.

Bellek Bölümü En Kazançlı Bölüm

Samsung’un ürettiği belleklerden hemen sonra dünya üzerinde en fazla bellek yongası üreten firmalardan biri olan Toshiba’nın en büyük geliri de yine buradan elde ettiği biliniyor. Çok yüksek miktarlarda gelir elde etmesine karşın zararını karşılayamayan firma sonunda bellek bölümünü satmaya karar verdi. Bellek kısmının satışa çıkarılmasının açıklanmasının hemen ardından ise ilk teklif Apple tarafından geldi.

Apple yaptığı açıklamada Toshiba’nın bu departmanı ile ilgilendiklerini resmen belirtmemiş olsa da satın alma işlemi için uğraşacaklarını gösterdi. Apple’ın kendi bellek merkezlerini kurması anlamına gelen satın alma işlemi için başka firmalarında teklif verdiği belirtiliyor. Bu alanda Apple’ın en büyük rakibinin ise Google olduğu haberleri var. Bakalım marka en yüksek kâr oranına sahip olan departmanını kime satacak?

İLGİLİ HABER:  Yine iOS 11 ve Yine iPhone Çökerten Güvenlik Açığı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?