Apple Thunderbolt display

1
72
Apple Thunderbolt display

iPhone serisinin son üyeleri iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple üst segment telefonlarının yanı sıra farklı teknolojik cihazlarını da tanıtıyor. Apple Watch 2 akıllı saati ile birlikte üstün özellikleri bünyesinde barındıran yeni bir monitör de bunlar arasında. Apple’ın yeni monitörü sizlerle.

IFA 2016 etkinliğinde 5K ekran çözünürlüğünde USB-C girişi bulunan monitörler ürettiğini açıklayan Apple, yeni Apple Thunderbolt monitörü için sinyal verdi.

Apple ihtiyaç duyduğu alanlarda bileşen ve üretim temini için uzman markalar ile çalışıyor.

Apple’ın hali hazırdaki monitörü olan Thunderbolt display’in günümüz şartlarında kalite konusunda yetersiz kaldığı düşünülüyor. Bununla birlikte fiyat açısından da rakiplerinden oldukça üstte. Bunun üzerine şirket yeni bir Thunderbolt display tanıtılacağını açıkladı. 5K ekran çözünürlüğüne sahip ve USB-C girişi bulunan monitör bilgisayarlara bağlanabilecek gelişmiş ve pratik bir monitör niteliğinde olacak. Apple’ın piyasaya sunacağı yeni monitöründe ekran teknolojilerinde uzmanlaşan LG ile birlikte çalışacağı da söylenenler arasında bulunuyor.

LG şirketi IFA 2016’da gerçekleştirdiği bir toplantı sırasında 5K çözünürlüklü ve USB-C girişi sayesinde cihazlara bağlanabilen söz konusu monitör için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Ne var ki şirket ürünün ilk etapta LG logosu ile geleceği yahut gelmeyeceği konusunda bir açıklamada bulunmadı.

Bu açıklama ile beraber yeni Apple monitörü Apple Thunderbolt display için sinyal veren LG, şayet iddialar gerçek ise Apple’ın yeni monitörü Thunderbolt display’in üreticisi olacak.

İLGİLİ HABER:  Tim Cook AirPods İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?