Apple Televizyonları İçin Hazırlıklar Ortaya Çıktı

0
85
Apple OLED TV

Birçok alanda varlık gösteren Apple’ın, şu an gündemi iPhone ve yeni yazılımları. Bir yandan yeni yazılımlarının final sürümü için hazırlıklara başlayan Apple’ın bir yandan da iPhone 8 ve iPhone 7s modelleri gündemde. Genelde kullanıcılar da bu gelişmeleri takip ediyor. Fakat son gelen bilgilere göre Apple’ın yeni bir projesi daha olduğu ortaya çıktı. Bu kez markanın Apple OLED TV üzerinde çalıştığı belirtildi. Hatta paylaşılan görsellerle beraber Apple OLED TV için beklenen özelliklerde görülmüş oldu. Şimdiden ilgiyle karşılanan yeni teknolojinin detaylarına geçelim.

Apple OLED TV Ne Zaman Geliyor?

Bu iddialar ilk ortaya çıktığı zaman Apple OLED TV konusunda yeterli bilgiler gelmemiş ve Apple TV modelinin bu beklentileri boşa çıkardığını görmüştük. Apple TV cihazı nedeniyle markanın kendi logosunu taşıyan bir televizyona sahip olacağını düşünmüyorduk. Fakat Samsung’un ve bir başka akıllı telefon devi Sony’nin sektörde elde ettiği başarı sonrasında Apple’ın da bu alana girmeye hazırlandığı belirtiliyor.

Apple OLED TV

Apple OLED TV olarak sunulması beklenen yeni seri televizyonların, tamamen akıllı cihazlar olacağı ve yine tvOS işletim sistemine sahip olacağı da iddia edildi. Rakiplerinin yer aldığı alanda yine rekabete girmek isteyen markanın, görüntü kalitesi olarak ise 4K sunması bekleniyor. 60 inç gibi oldukça yüksek bir boyuta sahip olduğu görülen ekranlardan sonra bir nevi çalışmaları başladığı da görülen Apple OLED TV serisinin çıkış tarihi ya da tanıtım tarihi konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Apple’ın, OLED TV pazarında yer alacağının iddialarını ortaya çıkaran görsellerden sonra markanın ne kadar başarılı olacağı da tartışılmaya başlandı. Öyle ki Apple, iPhone 8 ekranlarını bile Samsung üzerinden almaya başladı. Televizyonları içinde aynı durumun geçerli olması, pek bir artı kazandırmayacaktır. Haliyle Apple’ın kendi ekranlarını üretmesi gerekebilir.

İLGİLİ HABER:  4. Nesil Apple TV için Beklentileri Yükselten Konsept Tasarım

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 İle iOS 11 Public Beta 5 Hız Testi (iPhone 5s)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?