Apple Televizyon Alanına Gösterdiği Özeni Artırıyor

0
46
Apple video çalışması

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar derken televizyonları da Apple TV ürünleri ile beraber akıllandırmaya başlayan Apple’ın, yeni seri Apple TV ürünleri sonrasında bu alanda en çok tercih edilen markalardan biri olduğunu biliyoruz. Her ne kadar Apple YV ürünleri ile akıllı televizyon çözümleri sunsa da Apple’ın bu alanda yaptığı yatırımları yeterli görmediğini de söylemek gerek. Geçtiğimiz günlerde Apple TV için yeni bir güncelleme yayınlayarak bu alanda yeni adımlar atacağını garantilemiş olan Apple şimdilerde ise yazılımsal olarak değil de sektörel olarak yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

Apple Kendi Videolarını Hazırlayacak

İddialara göre Apple bunun için kendi videolarını yayınlamaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar sürekli olarak yeni video platformları ile, televizyon kanalları ve yayın sağlayıcıları ile anlaşmalar yapan Apple’ın bu kez ise doğrudan kendi sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kendi videolarını hangi alanda hazırlayacağı konusunda net bir bilgi bulunmayan Apple’ın bu işlem için ise film sektörünün devlerinden biri olan Sony ile anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

Apple TV

Birkaç kez görüşmeler yaptığı bilinen iki firmanın bu iddialardan sonrada neden defalarda bir araya geldiği de bir nevi netlik kazanmış oldu. Tüm bunlarla beraber söz konusu sistemler hakkında da Apple’ın belli başlı detaylarının ortaya çıktığı ve nasıl bir yol izleyeceğinin de tahmin edilmeye başlandığını da belirtelim.

Apple Video Uygulaması Mı Gelecek?

Apple’ın sadece kendi videolarını yayınlayacak bir kanal sistemi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Yani aracı ya da başka bir kanalın içerikleri değil iş ortaklığı ile beraber oluşturulmuş olan Apple’ın kendi videolarının yayınlandığı bir kanal göreceğiz.

Elbette ki bu kanalın içeriğinin nasıl olacağı ya da kanal içerisinde yer alan sistemin profesyonel mi yoksa bir sosyal medya uygulaması şeklinde mi olacağı konusunda henüz net bilgiler yok. Fakat bunlara karşın eğer kanal projesi hayata geçecek olursak Apple’ın bu projeyi Apple TV ürünleri ile beraber kullanıcılara sunacağı düşünülüyor. Bunun için Apple TV içerisine özel bir bölüm yapılması bile düşünülebilir.

Zira Apple’ın bu konuda farklı bir uygulama ya da farklı bir ürün yayınının yapılması beklenmiyor. Apple TV ürünlerinin yeni serileri bu yatırım için oldukça yeterli olarak gösteriliyor. Detaylarının yakın bir zaman sonra Apple tarafından açıklanması beklenen yeni video sisteminin ne zaman tam olarak hayata geçiş yapacağı bilinmese de eğer başarılı olursa Apple’ın kendi sosyal medya ağlarını da görebileceğiz gibi.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?