Apple son dönemin yükselen teknoloji yıldızlarından biri olarak biliniyor. Özellikle iPhone serisi akıllı telefonlardan elde ettiği başarı ile beraber teknoloji dünyasında kalıcı bir yer edinin marka iPhone 7 modelleriyle beraber ise zirve yapmayı başardı. Akıllı telefon alanında da liderliği eline alan markanın şimdilerde ise iPhone 8 akıllı telefonları için hazırlıklarına başladığı da belirtiliyor. iPhone 8 akıllı telefonları ile birçok yeniliği piyasaya sürecek olan markanın her alanda işlerin yolunda gidiyor derken son gelen haberler ise kafaları karıştırdı. Son gelen haberlere göre iPhone tasarımlarında etkin bir şekilde görev yapan Christopher Stringer işten ayrılmak için hazırlıklarına başladı.

iPhone Tasarımcıları Bir Bir İşten Ayrılıyor

Apple’ın akıllı telefonlarının tamamında tasarım kısmında görev alan Jony Ive’ın ekibi markasının en değerli ekiplerinden biri olarak biliniyor. Teknoloji devinin akıllı telefonlarında her seride tasarım konusunda ilk öne çıkan ekip son dönemde ardı ardına işten ayrılma haberleri ile gündem geliyor. Son olarak tasarım kısmında görev yapan Daniel Coster işten ayrılmış ve şirketin ilk yaprak dökümü haberleri gelmişti.

Apple tasarım bölümü

Şimdi ise iPhone 2G yani ilk iPhone modellerinden biri olan serinin tasarımının sahibi olan Christopher Stringer’ın işten ayrılacağı haberleri gündeme geldi. Akıllı telefonların tasarım kısmında görev yapan ünlü ismin işten ayrılması durumunda ise Apple’ın sistem değişiklikleri yapacağı da konuşulmaya başlandı. iPhone 8 tasarımlarında farklı bir ekip mi çalışacak yoksa ekibin içerisinden standart bir ayrılık mı söz konusu, bunu bilmiyoruz.

Apple’ın Christopher Stringer’ın işten ayrılmasına yönelik herhangi bir açıklama yapmaması da kafaları karıştıran bir başka nokta oldu. Emekliye ayrılacak mı? Yoksa Apple ile bir anlaşmazlık mı yaşandı? İddialar gerçek mi? Henüz tüm bu soruların cevaplarını vermek oldukça zor. Fakat Christopher Stringer işte ayrılacak olursa Apple bir kez daha teknoloji dünyasının gündemine oturacak. Bakalım firmanın bu konuda kararı ne olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?