Apple Tamir Programını Detayları Belli Oldu

0
523
Apple Tamir Programı

Apple’ın en katı olduğu konuların başında servis konusu ilk sırada geliyor. Markanın ürünlerini yetkili servisler dışında onarıma izin vermemesi, bunun dışında markanın resmi servislerin dışında onarılan ürünlere karşı tutumu biliniyor.

Geçtiğimizi günlerde iPhone pil değişimi, bu konuda en büyük örneklerden birini oluşturmuştu. iPhone akıllı telefonlarında pil değişiminin dışarıdan yapılması sonrasında telefonların uyarı mesajı göstermesi söz konusu olmuş ve Apple bu konuda eleştiriler almıştı. Aldığı eleştirilerden mi bilinmez ama Apple’ın bu konuda farklı bir karara imza atmış durumda. Apple Tamir Programı konusunda yeni kararlar ortaya çıktı.

Apple Tamir Programı Nasıl İşleyecek?

Apple tarafından duyurulan yeni program 3.parti servislere yetki verecek. Doğrudan Apple yetkisi olmayan bu servislere bir kit gönderilecek. Gönderilen bu kit tüm tamir sistemi konusunda gereklilikleri içerecek.

Apple Tamir Programı

Resmi olarak bir Apple teknisyeni çalıştırılması şartıyla bu servislerin garantisi biten Apple ürünlerine destek verebileceği açıklandı. Parça değişimine kadar destek verebilecek olan servislerin sadece garantisi biten ürünler için hizmet vereceğini de belirtelim.

Bunun dışında yine garantisi devam eden ürünlerin yetkili Apple servislerinde onarılması gerekecek. Apple Tamir Programı kapsamında sistemin biraz esnetildiğini söylemek yanlış olmaz. Fakat servis konusunda daha esnek yapı için daha uzun yıllar var gibi gözüküyor. En azından Apple’ın ilk adımları atmaya başladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple Clips Güncellemesi Nasıl Yenilikler Getirdi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?