Apple Tamir Programına Eleştiriler Gelmeye Başladı

0
69

Apple’ın bir önceki seri akıllı telefonları olan iPhone 6 serisi akıllı telefonlarda son dönemlerde ekran sorunları yaşandığı iddia edilmeye başlamıştı. Kullanıcılar tarafından gelen yorumlarla beraber serinin dokunmatik ekranlarında sorunlar yaşandığı ve yaşanan bu sorunlarında telefonu kullanılmaz hale getirdiği de belirtiliyor. Dokunmatik ekranlarda yaşanan bu sorunlar sonrasında panelin bozulması ve dokunmatik ekranının kullanılamaz hale gelmesiyle beraber ise Apple yeni bir tamir programı da başlattığını duyurmuştu. Kısa süre önce yapılan duyuru ile beraber merakla beklenen tamir programı da hayata geçti. Sadece iPhone 6 serisi akıllı telefonlar için uygulanan sistem başlamasıyla beraber sisteme eleştirilerde gelmeye başladı.

Ücret Konusunda Şikayetler

Apple’a ilk gelen şikayetler ise tamir ücreti konusunda geldi. Zira Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber tamir için kullanıcılardan da tamir için 520 TL gibi bir değişim ücreti alınacağı da belirtilmişti. Hem telefonda sistemsel bir arıza olması hem de bu arızanın 520 TL gibi bir ücretle kullanıcılardan istenmesi markanın eleştirilere hedef olmasına neden oldu.

Apple-tamir-uygulaması

Apple ise konu hakkında hiçbir açıklama yapmadığı gibi ücret uygulamasından da geri adım atmadı. Hatta öyle ki duruma ve arıza derecesine göre istenen ücretlerin artması bile gündeme geldi. Konu nasıl sonuca bağlanacak ya da Apple kararından geri adım atacak mı bilinmez ama şu an için tamir uygulamasının hala eleştirilerin hedefinde olduğunu da söylemek gerekiyor. Tüm bunlara ek olarak sistemin 2019 yılına kadar devam edeceği ve 2014 yılından sonraki seriler için olduğunu da belirtelim. Konunun nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here