Apple Suya Dayanıklı Lightning Kablosu Üzerinde Çalışıyor

0
58
Suya Dayanıklı Lightning Kablosu

Suya dayanıklı akıllı telefonlar artık standart olarak sunulmaya başladı. Hemen her amiral gemisi akıllı telefon suya dayanıklı olarak gelmeye başladı. Apple’da bu markalardan bir tanesi. Son iPhone serilerinin suya dayanıklı olarak geldiğini görüyoruz. Bunların dışında Apple’ın yeni patentleri, markanın suya dayanıklılık konusunda yeni adımlar atacağını gösteriyor. Şimdi ise Lightning Kablosu suya dayanıklı olarak tasarlanıyor.

 Suya Dayanıklı Lightning Kablosu!

Perşembe günü yapılan patent başvurusu sonrasında, suya dayanıklı Lightning Kablosu ortaya çıktı. Yapılan başvuruda “Aksesuar ve elektronik cihaz arasında sıvı sızdırmaz bir conta” bulunacağı ve yeni ürünün, “nemli, ıslak ve kirli ortamlarda yararlı olan aksesuarlar” olarak tanımlandığı görülüyor. Tüm bunlar gösteriyor ki Apple’ın bu kez suya ve kuma karşı korumalı bir konektör üzerinde çalışmakta.

Suya Dayanıklı Lightning Kablosu

Apple’ın bunun için özel bir conta kullanacağı ve Lightning Kablosu porta girdiği zaman bu contanın da girişi tamamen kapatacağı konusunda bilgiler var. Patent görsellerinde de bu conta bölümünün dikkat çektiğini görüyoruz. Suya dayanıklı olan yeni kabloda ise önemli bir şekil değişikliği daha olduğu görülüyor. Kablonun ana şekli doğru olsa da uç kısım, giriş portunun değiştirildiği görülüyor. Dayanıklılığı arttırmak adına böyle bir seçim yapıldığını düşünüyoruz.

Suya Dayanıklı Lightning Kablosu

Lightning Kablosu için yapılan tüm bu değişiklikler, kablolarda da suya dayanıklılık döneminin başlayacağını gösteriyor. Bu konuda ilk olma yolunda ilerleyen Apple’ın, suya dayanıklı iPhone modeliyle beraber suya ve toza dayanıklı kablolarda sunulması, önemli bir artı olacaktır. Suya Dayanıklı Lightning Kablosu

Değişikliklerin Apple tarafından onaylanmasıyla, yeni sistem hakkında daha detaylı bilgileri aktarmaya da devam edeceğiz.

 

 

Önceki Haber: Fortnite Mobile iOS ve Android için Geliyor

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni Patent Başvurusu İle Şaşırttı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?