Teknolojinin dev markalarından biri olan Apple, son günlerde sürekli yazılım geliştirmeleri ile gündeme gelmeye başladı. iPhone 7, MacBook Pro, iMac gibi serilerin yeni üyelerini tanıttıktan sonra artık yazılıma yönelmesi normal olarak gösterilen Apple’ın öncelik verdiği yazılımı ise mobil işletim sistemi iOS oldu. iPhone 7 ile beraber iOS 10 işletim sistemi üzerinde çalışmalara başlayan ve sürekli yeni sürüme yeni özellikler kazandıran Apple şimdilerde de destek konusunda yeni adımlar atmaya başladı.

İşletim sistemlerinde ve telefonlarda yaşanan sorunların çözüne kavuşturulması için daha profesyonel bir çalışma için Apple Support programı üzerinde çalışan teknoloji devinin bir akıllı telefon uygulaması olarak yayınlayacağı düşünülen Apple Support’un test aşamasına da geçildiği öğrenildi. Şu an için test aşamasında olan olduğu belirtilen sistemin kullanıcılara sunacağı özelliklerde bir bir belli olmaya başladı.

Apple-Support

Apple ID İle Giriş Yapılacak

Yeni Apple Support sisteminin ilk göze batan özelliğinin kullanıcıya özel bir sistem olması olduğunu belirtelim. Apple ID ile giriş yapılacak olan destek uygulamasında tıpkı Apple Support internet sayfasında olduğu gibi telefonunuzda yaşanan sorunlar için destek alabileceksiniz. Alacağınız destek ve çözüm önerileri yeterli gelmezse Apple ID ile giriş yapıp müşteri destek ekibi ile görüşüp sorunun çözülmesini isteyebileceksiniz.

Tüm bu ayrıcalıkları ile beraber iPhone serisinde yaşanan sorunların anında çözüme kavuşturulmasını sağlayacağı düşünülen sistemin net olarak çıkış tarihi ise açıklanmadı. Gelen bilgilere göre sadece test için belli bölgelerde geliştirici sürümleri yayınlandı. Fakat buna karşın çıkış tarihi konusunda net bir bilgi yok.

Bu noktada önem verilen bir diğer konu ise iPhone için destek sistemi olacak olan uygulamanın dil desteği. Zira dil desteği konusunda yeterli desteği sunmaması Apple Support sisteminin sınırlı bir kullanım alanında kalmasına neden olabilir. Bu konuda Apple’ın ise herhangi bir açıklaması olmadığını da bir kez daha belirtelim. Açıklama olmadığı için dil desteğinin ne kadar ile sınırlı kalacağı da bilinmiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?