Apple Store’da Sonos, Bose ve Logitech Kulaklık Satışları Durdu

0
99
Sonos, Bose ve Logitech

Apple’ın fiziksel ürün mağazalarında sadece Apple ürünleri sunulmuyor. Apple ürünlerinin yanında özel anlaşmalar sonrasında piyasaya sunulmuş olan 3.parti ürünler de yer alıyor. Tabii ki bu ürünler akıllı telefon gibi ana ürünler değil aksesuarlar. Firmanın bu konuda anlaşma yaptığı 3 büyük dev var. Sonos, Bose ve Logitech olarak bildiğimiz bu 3 markanın kulaklıkları Apple’ın merkezlerinde satışa sunuluyordu.

3 markanın da kulaklıkları hem fiziksel mağazalarda hem de dijital mağaza üzerinde satışa çıkarılmış ve Apple’ın ortaklığı ile satılıyordu. Fakat Bloomberg tarafından tespit edilen detaylara göre kulaklıkların satışları sürpriz bir şekilde durduruldu.

Sonos, Bose ve Logitech Ürünlerinin Satışı Durdu

Alınan karar sonrasında Sonos, Bose ve Logitech modellerinin satışlarının durdurulduğu söylendi. Firmaya bakacak olursanız bunun nedeni yok ve bu rutin bir çalışma. Ama genele vuracak olursanız şunu görüyoruz ki Apple yıllardır bu ürünlerin satışlarını gerçekleştiriyor.

Farklı markaların ürünlerinin kaldırılması, özellikle kulaklıkların kaldırılması önemli bir işaret. Bu işaretten anladığımız şu ki söylendiği gibi Apple’ın kendi kulaklık modelleri gelecek. Firmanın yeni bir HomePod modeli üzerinde çalıştığı ve bunun yanında da AirPods Studio isimli yeni kafa üstü kulaklık modellerini sunacağı iddia ediliyor.

Sonos, Bose ve Logitech ürünlerinin satışlarının durdurulmasındaki ana neden ise bu kulaklık ve yeni ses araçlarının tanıtımı için çok az bir süre kalmış olması. Yeni cihazların tanıtılması için sadece 6 günlük bir süre var.

Sonos, Bose ve Logitech

iPhone 12 akıllı telefonlarıyla beraber hem yeni kulaklık modellerinin hem de yeni akıllı hoparlör modelinin satışa çıkacağı söylenmekte. Sonos, Bose ve Logitech ürünlerinin bir daha satışa çıkıp çıkmayacağı ise net değil. Bu konuda geri adım atılması çok mümkün değil gibi gözüküyor.

Kendi ürünü dururken markanın kendi ürününe alternatif olacak belki de daha uygun fiyatlı bir cihazı satması çok beklenen bir durum olmaz. Soruların cevabını alacağımız etkinlik 13 Ekim tarihinde 20:00’da düzenlenecek. Etkinlik sonrasında gelirse kulaklıkları da inceleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  2018 MacBook Pro İçin Umutlar Tükeniyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?