Apple Store’a Cihazlarını Bırakanlar Beklemek Zorunda Kalacak

0
56
Caddebostan Apple Store

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Özellikle son bir aydır ülkemizin de bulunduğu birçok ülke yeni kararlar açıklamaya başladı. Markalardan da bu yönde sürekli olarak yeni kararlar geliyor. Son olarak Apple tarafından bu konuda yeni bir karar açıklandı. Çin dışındaki tüm ülkelerde yer alan mağazaların iki haftalık süre boyunca kapatılacağı açıklandı.

Çin dışındaki tüm mağazaların iki hafta süreyle kapalı kalacağı düşünülüyordu fakat bu konuda da farklı bir açıklama daha yapıldı. Yeni açıklamada “Mağazalarımız bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacaktır.” şeklinde bir ifade kullanılmış durumda. Bu da daha önce yapılan açıklamada yer alan sürenin değiştiğini gösteriyor.

Cihazlarını Apple Store’a Bırakanlar Beklemek Zorunda

Bu süreçte cihazlarını Apple Store merkezlerine bırakan ve servis desteği alan kullanıcıların da 2 gün içerisinde cihazlarını teslim alması gerektiği açıklanmıştı. Aradan geçen iki günlük sürenin sonrasında ise kullanıcıların birçoğunun cihazlarını almadığı ortaya çıktı.

Apple Store

Bundan sonraki süreçte cihazlarını almak isteyen kullanıcıların ise belli bir süre beklemesi gerekecek. İlk etapta bekleme süresi 2 hafta olarak açıklanmıştı fakat hemen sonrasında paylaşılan bilgiler bu sürenin belirsiz olduğunu gösteriyor.

Ülkemizin de geçerli olduğu ülkeler için bu sürenin ne kadar uzatılacağı konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Apple’ın bu konuda yeni bir açıklama yapmasının ardından durumun netlik kazandığını göreceğiz. Şimdilik bilgiler bunlar ile sınırlı.

İLGİLİ HABER:  iPhone X: kamera, işlemci, ve daha fazlası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?