Apple Store Tasarımı Değişiyor

0
128
Apple Store

Apple Store mağazaları, bir hayli ün kazanmış durumda. Kullanıcıların Apple ürünlerini deneyimleyebileceği ve Apple ürünleri satın alabileceği mağazalar için tek tip tasarım sunuluyor. Yani dünyanın neresinde olursa olsun, aynı tasarımı kullanan ve sıralı bir şekilde ürünlerin sergilendiği mağazalarda, yeni bir tasarıma geçme kararı alındı. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında yeni mağaza tasarımı da ortaya çıkmış oldu.

Apple Store Yeni Tasarım

Apple Store tasarımının değişmesini sağlayan ise Apple Arcade servisi oldu. Artık servislere de özen gösteren ve Apple Arcade için ciddi oranda reklam çalışması yapan markanın, artık Apple Store içerisine de bu şekilde bir bölüm eklediğini göreceğiz.

Mağazaların içerisine Apple Arcade için yeni bir bölüm yapılacak. Bu bölüm içerisinde Arcade logosunun yer aldığını göreceğiz. Duvara monte edilmiş olan iPad cihazlarla beraber servisin tanıtımı yapılacak.

Hemen ön kısımda ise yine iPad modellerine yer verilecek ve kullanıcıların oyunları denemesi sağlanacak. Sadece donanım ürünlerinin değil bunun yanında servislerin de tanıtımının yapıldığı yeni Apple Store tasarımının şimdilik sadece bir mağazada geçerli olduğunu da belirtelim. Şimdilik sadece New York’daki bir mağazada Apple’ın değişiklikleri uyguladığını görüyoruz ancak bundan sonraki süreçte birçok mağazada değişiklikler yapılacak. Firmanın benimsediği son tasarım bu.

Ayrıca bu bölümde oyunlara yönelik kontrol cihazlarının da sergilendiğini ekleyelim. Yani böyle baktığımız zaman oyun bölümü gibi bir bölüm sunulmuş durumda ve her mağazaya bu alan eklenecektir.

Ülkemizde de Apple Store mağazaları bulunuyor. Ülkemizde bulunan mağazalar için değişikliklerin yapılıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir bilgi yok. Muhtemelen ilk olarak ABD genelinde mağazaların değişmesi beklenecek. Hemen sonrasında tüm dünya için mağazaların değiştiğini göreceğiz ancak bunun ne kadar sürede tamamlanacağını bilmek zor.

İLGİLİ HABER:  Vodafone iPhone 7 değişim kampanyası başladı

İşin bir de ikinci kısmı var. Firma şimdilik sadece Apple Arcade servisi için değişiklikler yapmış durumda. Oyun servisi olarak gösterebileceğimiz Arcade servisinde bir değişim söz konusu ancak bunun dışında diğer servisler de öne çıkarılmaya çalışılıyor.

Kendi dizilerini ve kendi filmlerini sunduğu Apple TV+ servisi için de özel bir bölüm yapılabilir. Apple’ın bu alanda da yoğunlaştığını görüyoruz. Muhtemelen Apple TV+ alanı için de düzenlemeler yapılabilir ve bu alanda mağazaya eklenebilir. Daha önce mağazaların bir bölümüne projeksiyon sisteminin eklenebileceği söyleniyordu. Apple TV+ ile bu sistem de bir arada kullanılabilir. İhtimaller dahilinde bu da var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?