Apple cihazınız var. (iPhone, iPad, vb..) Bu cihaz bozuldu. Kafanıza takılabilecek her soruyu bir konuda cevaplayalım dedik. Hiç bir konu- özelikle bu tarz konular sürekli güncel kalamazlar arkadaşlar. Bu yüzden, oluşan veya oluşabilecek farklılıklar nedeniyle, bizi uyarırsanız biz de konuyu güncelleriz. Ah keşke bir Apple Store çalışanı bu soruları cevaplasa da her kafadan farklı ses çıkmasa.

Not: Konu uzun olduğu için içindekiler kısmı ekledik. Öncelikle buradan aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz. Yorum sayısı da dikkatinizi çekmiştir. Sizinle aynı sorunları yaşayanlar olup olmadığını görmek için CTRL+F kısa yolunu kullanarak, çıkan pencerede “sorununuzu kısaca belirtirseniz” daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

1- iPhone vs.. cihazım bozulduğunda garanti durumu nedir?

Apple resmi sitesinde donanım garantisinin 2 yıl olduğu belirtilmiş: Apple Garanti Şartları

Garanti şartları, tüketici olarak haklarınız için mutlaka şu konuya gözatınız:

Garantili ürünlerin tamir süresi, onarım ve iade süreci (Cep telefonu ve diğerleri)

Bu garanti şartlarından göze batanlara şöyle bir göz atalım:

Apple garantisi şunları kapsamaz:

(a) arıza malzeme veya işçilikten kaynaklanmadıkça piller veya zaman içinde kaybolmak üzere tasarlanmış koruyucu kaplamalar gibi sarf parçaları;

(b) çizikler, ezikler ve bağlantı noktalarındaki kırık plastikler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere kozmetik hasarlar;

(c) bir başka ürün ile kullanımdan kaynaklanan hasarlar;

(d) kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar;

(e) Apple Ürünü’nü kullanım kılavuzu, teknik şartnameler veya yayınlanmış diğer Apple Ürünü talimatlarında belirtilenden farklı kullanmaktan kaynaklanan hasarlar;

(f) Apple temsilcisi veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı (“AASP”) olmayan kimseler tarafından gerçekleştirilen servisten (yükseltmeler ve genişletmeler de dahil) kaynaklanan hasarlar;

(g) Apple’ın yazılı izni olmaksızın işlevselliğini veya kapasitesini değiştirmek üzere Apple Ürünü’nde yapılan değişiklikler;

(h) normal yıpranmadan kaynaklanan veya Apple Ürünü’nün normal eskimesi nedeniyle oluşan hasarlar veya

(i) Apple Ürünü’ndeki seri numarası silinmesi veya bozulması.

Bizim tecrübelerimize göre, Apple Store’lar eğer cihaz tamir edilebilecekse, tamir ediyorlar.Aksi durumda cihaz değişimi yapıyorlar. 

2- iPhone ekranım kırıldı? Garanti karşılar mı?

 1. sorunun (d) bendinde iPhone ekran kırılmasının garanti kapsamında olmadığını ifade ettik. Bir ziyaretçimiz iPhone 6 ekranını 360 TL’ye değiştirdiğini söylemişti. (Mayıs 2016). Servisimizde değiştirirseniz yaklaşık 225 TL’ye maloluyor. (Temmuz 2016). Bu konuda rehberimize bakabilirsiniz: iPhone ekran kırıldı

 

3- iPhone/ iPad pili/bataryası garanti kapsamında mıdır?

Yine 1. sorunun (a) bendinde ifade ettiğimiz gibi Apple pilleri/bataryalari garanti kapsamında değerlendirmiyor.

Ama üretim hatası varsa, o zaman ücretsiz değiştiriyorlar. Ücretli değişimde ise 270 TL istiyorlar. Bu konuda çok daha ucuza bizim servislerimizde orjinal batarya ile değişim yapabilirsiniz. Bu konuda rehberimize bakabilirsiniz: iPhone pil/batarya fiyatları

4- Hangi şehirlerde Apple Resmi Servisi var? Bulunduğum şehirde Apple Resmi Servisi yok. Ne yapabilirim?

Apple Çocukları İçin Çalışıyor
Apple Çocukları İçin Çalışıyor

2016 yılı itibarıyla Apple Resmi Servisi Türkiye genelinde birçok şehirde bulunmaktadır. Eskiden sadece İstanbul’da vardı.

Bulunduğunuz ilde Apple Resmi Servislerini bulmak için tıklayın. Bu linkten “hemen yardım alın” seçeneğinden, cihazınızı seçerek, Onarımlar ve fiziksel hasarlar sekmesinden, bulunduğunuz konumu girerek, bulunduğunuz yerdeki Apple Resmi Servislerini bulabilirsiniz.

İstanbulda, Zorlu Center ve Akasya Apple Store’da cihaz değişimi yapabilmek için öncelikle Apple’ın resmi sitesi üzerinde yer alan Genuis Bar sisteminden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

5- Apple garanti süremi nereden öğrenebilirim?

Apple garantisinin 2 yıl geçerli olduğunu söylemiştim. Bu süre, cihazın alınmasından itibaren değil, ilk kullanılmaya başlamasından itibaren geçerlidir. Aşağıdaki linkten, cihazınızın garanti kapsamının geçerli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama Sayfası

Cihazınızın garantisi yeni aldığınız halde 1 yıl görünebilir. Özellikle Genpa, Turkcell gibi farklı yerlerden alınan cihazlarda böyle görünebiliyor. Bu sorun, Apple’ın normalde 1 yıl garanti vermesi ama ülkemizde min. garanti süresinin 2 yıl olmasından kaynaklı. Faturanızla servise giderseniz sorun olmayacaktır.

6- Apple ürününü nereden aldığımın önemi var mı? (Amerika, paralel ithalat vs..)

Öncelikle şunu ifade edelim. Bazen, cihaza göre, arızaya göre, hatta Apple çalışanına göre durum değişebiliyor.

Aldığımız duyumlara göre, Amerika’dan alınan cihazlarda değişim olmuyormuş. LTE farkında dolayı olmuyor diyorlarmış. Dünyanın her yerinde LTE standartlarında değişiklik oluyormuş. Bizim standardımız Avrupa’ya uygun. Avrupadan alınan cihazların değişiminde sıkıntı olmuyormuş.

Apple garanti kapsamında olan ve fabrika hatasından kaynaklanan problemeler için cihazlar yenisi ile değiştirmektedir. Burada önemli olan Garanti süresi. Apple ürününüzün garanti süresi devam ettiği halde apple resmi sitesi üzerinde cihazınız garanti kapsamı dışında çıkıyorsa korkmayın. Elinizde garanti belgeniz varsa garanti belgenizde yazan tarih geçerli olacaktır.

Paralel ithalat yoluyla getirilen cihazlarda genelde 1 yıl Apple garantisi, 2. yılda ise firma garantisi var. Bu yüzden, bu kişilerden cihaz alırken dikkat edin. Ben N11’de şöyle bir şeye rastladım. Aynı satıcının 3 farklı üyeliğini gördüm. Şikayet sitelerinde onlarla ilgili çok şikayet vardı. Adam şikayet geldikçe yeni üyelikler eklemiş. Telefonla ulaşamıyorsunuz vatandaşa..

Amerika veya Çin’den gelen cihazları garanti kapsamında Türkiye’de tamir ettiremezseniz önünüzde 2 seçenek bulunuyor:

 • Amerika veya Çin’deki Apple servisiyle iletişime geçip, cihazı onlara yollayacaksınız (Türkiye’de bu pek mümkün görünmüyor.)
 • Veya Özel Apple Servislerine müracaat edeceksiniz. (Bakınız: Apple teknik servisi)

Türkiye’de Garantisi Olan Yurtdışı iPhone Modelleri:

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Modeli:

 • A1688 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Plus Modeli:

 • A1687 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Modeli:

 • A1586 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli:

 • A1524 (Global)

TR Garantisi Olmayan Yurtdışı iPhone 6-6s Modelleri:
TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6s Modelleri;

 • A1633 (Amerika)
 • A1700 (Çin)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6s Plus Modelleri;

 • A1634 (Amerika)
 • A1699 (Çin)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6 Modeli;

 • A1549 (Amerika)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli;

 • A1522 (Amerika)

7- Apple değişim cihazı yeni bir cihaz mı?

Apple değişim cihazlarını, SWAP denilen ve vergiye dahil olmayan, değişim amacıyla ülkeye sokulmuş cihazlarla yapıyor. Yani sıfır cihaz. Garantisi ise sıfırdan başlamıyor. Eski telefonun garantisi geçerli oluyor.

Bir eskisinin yerine verilecek parça veya ürün ya da onarılmış bir Apple Ürünü kalan orijinal Apple Ürünü garantisine devam eder veya değişim ya da onarımın yapıldığı tarihten itibaren doksan (90) gün boyunca garantili sayılır (hangisi sizin için daha uzun süreli bir kapsam sağlıyorsa). “Ekleme için Mehmet bey’e teşekkürler”

Apple haricinde, başka bir firmadan aldığınız cihazın değişiminde size “Refurbished” cihaz verebilirler. “Refurbished” cihazlar da arızalandıktan sonra tamir edilerek tekrar piyasaya sürülen cihazlar.

8- İstanbul’da bulunan Apple yetkili servisine kargo ile yollayabiliyor muyuz?

Maalesef artık HAYIR. Ya bulunduğunuz ilde teknik servise götürmenizi ya da elden getirmenizi istiyorlar.

Apple Store Zorlu Center Direk Randevu Linki

http://concierge.apple.com/geniusbar/R583/timeslots

Apple Store Akasya Direk Randevu Linki

https://concierge.apple.com/geniusbar/R588/tr_TR

9- Özel Apple Servisinde telefonumu tamir ettirdim. Garantisi bozulmuş mudur?

EVET. Orjinal parçalarla dahi olsa, özel servislerin yaptığı tamiratlar cihazı garanti kapsamından çıkartıyor. Bu yüzden garantinizin bitmesini göze alana kadar, yetkili servisleri kullanmanızı öneriyoruz. Garantisi yoksa veya az kaldıysa, özel teknik servislere götürebilirsiniz. AppleUzmani.net teknik servislerimiz için teknik servis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

10- Apple’dan aldığımız ürünü iade edebilir miyiz?

Evet. 14 gün içinde aldığınız ürünü iade edebiliyorsunuz. Bunun için şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Alınan tüm aksesuarlar, garantiler ve diğer ürünlerin pakete konduğunu.
 • Verilen tüm orijinal ambalajların kullanıldığını.
 • İade Edilen Malzeme Yetki (RMA) numarasının ambalaj üzerinde açık bir şekilde göründüğünü veya yazıldığını.
 • Ambalajın güvenli bir şekilde sarıldığını.

NOT: Kurumsal müşterilerin, iade ettikleri ürünlerle birlikte bir iade satış faturası vermesi gerekir.

11- Cihazımı Apple Store göndermeden önce ne yapmam lazım?

Apple cihazınızı servise göndermeden önce aşağıdaki hazırlıkları yapabilirsiniz: 
iPhone için konuşalım; Verileri iTunes veya iCloud ‘a yedekleyin.
Telefonunuzda iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.
Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil menüsünden verileri ve ayarları silin. Bilgileriniz başka ellere geçmesin.
Telefonunuzda kılıf veya kapak varsa çıkarın.

12- Apple orjinal şarj aleti ve kulaklığı da garanti kapsamında mı?

Evet. Bu konudaki Apple politikası şu şekilde:

” (“Apple”) orijinal ambalajındaki Apple markalı donanım ürünü ve Apple markalı aksesuarları (“Apple Ürünü”) için Apple tarafından yayımlanan kullanıcı kılavuzlarına, teknik özelliklere ve diğer Apple Ürünü kılavuzlarına uygun olarak normal koşullarda kullanılmaları durumunda, son kullanıcı tarafından Türkiye’deki perakende satış noktasından satın alınma tarihlerinden itibaren İKİ (2) YIL süreyle malzeme ve işçilik hatalarına karşı (“Garanti Süresi”) sağlar.”

13- Apple teknik servisi kaç gün içinde tamir etmek zorunda?

Ülkemizde 2017 yılı yasalarına göre 20 iş günü içinde Apple teknik servisleri cihazınızı tamir etmek ve size teslim etmek zorunda. 10 iş gününden fazla sürecek tamiratlarda ise kullanmanız için telefon vermek zorundalar.

Yaşanmış olaylar

Çeşitli kaynaklardan derlediğim, yaşanmış olaylara bakalım. Muhtemelen sizinle aynı sorunu yaşayan birileri vardır.

Batarya sorunları: 

Sorun 1: Batarya %50 civarında bir anda kapanıyor açılmıyor şarj edin uyarısı çıkıyor ama 20-25 dakika sonra yeniden açılıyor.

Yapılan İşlem: Genius Bar’da pil değiştirildi. Bazı kişilerde ise cihaz değişimi oluyor.

Sorun 2: Garantisi bitmiş iPhone 5’in şarj sorunu

Yapılan işlem: Müşteri memnuniyeti adına bataryanın ücretsiz değişimi

 

Ezik, çizik vs.. sorunlar:

Sorun 1: iPhone 5, düşüyor ve kenarı eziliyor.

Yapılan işlem: Düştüğü için garanti dışı kalmış denilerek, 1100 TL ‘ye yeni cihaz teklif ediliyor. (Muhtemelen 2015 yılında)

 

Amerika’dan alınan iPhone sorunu:

Sorun 1: Amerika’dan alınan cihazın arızasından dolayı değişim yapılması isteniyor.

Yapılan işlem: Amerika’dan olduğu için değişim yapamayız diyorlar.

 

Diğer sorunlar:

Sorun 1:  iphone 6, cihaz kapandı acılmadı. Garantiye yollandı.

Yapılan işlem: Kasada vuruk ve ezikler olduğundan garanti kapsamında değerlendirilmedi. 1250 TL’ye değişim teklif edildi.

Sorun 2: iPhone 6 suya düştü.

Yapılan işlem: Değişim cihazı olarak kabul ediyorlar. En az 1200 TL istiyorlar. Suya düşmesi garanti kapsamına girmiyor.

Sorun 3: Ekran sağ alt köşe esnemesi ve ön kameranın sola kayması sorunu.

Yapılan işlem: Ücretsiz cihaz değişimi-garanti kapsamında. (Muhtemelen ezik olmadığı için, üretim hatası demişlerdir.)

Sorun 4: iPhone 6 açma-kapama tuşu bozulması

Yapılan İşlem: Cihaz değişimi

Sorun 5: 2 aylık iPhone 6s plus cihazımın titreşim motoru bisiklet zili gibi ses çıkarıyor

Yapılan işlem: Ücretsiz cihaz değiştirildi.

Sorun 6: Genpaya iPhone 6 cihaz yollandı. Sorun, düşme sonucu ekran ile kasa esnekliği oluştu

Yapılan İşlem: Ekranı değişip geri yollamışlar. kullanıcı hatası sanırım tamire giriyor.

Ziyaretçilerimizden gelenler

 • Garanti dışı kalan ve yeniden garanti dahili ettirdiğim iPhone 6s hakkında; sayın Apple kullanıcıları cihazını mutlaka servise gönderirken aldığınız yere göndertin şahsen ben öyle yaptım ve mutlaka bırakırken servis formuna fiziksel görünümü iyi diye yazdırın iyi ise tabi ben öyle yaptım kanıt için çünkü servis fiziksel hasar tespit edildi dedi. Dese de benim elimde kanıt vardı arkasını bırakmadım servis para istese de ben Apple ı aradım mutlaka Apple ı arayın arkadaşlar çünkü servis Apple aranınca kuyruğu tutuşuyor niye çünkü para alamıyor ben öyle yaptım Apple ı aradım derdimi anlattım kanıtlarını söyledim ve mutlu son ücretsiz değişim benim bu 3. Değişimim yani 4. 6s im olacak. 
 • Ben 7 ay önce teknosadan aldığım iPhone 6S CİHAZIMI 23.03.17 tarihinde garantiye gönderdim. Home tuşunden ses gelme, ses kısma tuşundan gelen ses, ve ekranda yanma(uzun süreli kullanımda klavyenin izi kalması vb.) sorunları vardı. Burada okuduğum yorumlardan sonra değişim yapacaklarını pek sanmıyordum çünkü telefonumun kenarlarında düşürmeye bağlı çökükler vardı fakat iki gün içerisinde Apple onarım merkezine gönderildi. İki gün sonra kararı tarafıma ilettiler nur topu gibi sıfır bir iPhone ve sadece beş günde. Açıklamalarınız izin çok teşekkür ediyorum. Söyleyeceğim tek şey var telefonunuzu servise verdiğiniz andan itibaren sürekli arayıp Apple görevlilerini rahatsız edin her gün arayın gerekirse işlem hızı neredeyse iki üç katına çıkıyor ve olumlu sonuçlanıyor.

Ayrıca şunlara da bakabilirsiniz:

Apple’ın Türkiye genelindeki teknik servisleri

Hangi Apple teknik servisi iyi?

 

Sizden ricam sorununuz için öncelikle konuyu iyice okumanız. Sizin de tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızı da özellikle istiyorum. Benim bu konuyu hazırlamam 3-4 saat sürdü. Sizin tecrübenizi paylaşmanız 1 dk sürmeyecektir. Ama aynı sorunu yaşayan birçok arkadaş bundan faydalanacaktır.

2211 YORUMLAR

 1. Mrb Bende mat siyah 128 gb 7plus var almanyadan arkadaş almış bende ondan aldım apple garantisi daha var yurt dışı cihaz fakat faturasını kaybettim şimdide telefon donuyor birde pili erken bitiyor kasılmada var biraz bunun garantiye gönderirsem değiştirirler mi

  • Merhaba Mehmet bey. Yurtdışı cihazlarda sorun çıkabiliyor. Denemek lazım. AppleID ve şifre arkadaşınızınkini mi kullanıyorsunuz? Her ihitmalle arkadaşınızdan aldığınıza dair bir sözleşme hazırlayıp götürebilirsiniz. Servis kabul ederse, yazılımsal değilse sorun, pil değişimi yapmazlarsa, cihaz değişimi mümkün olabilir. Ama zor. Öncelikle siz sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Şunları deneyin:
   https://www.appleuzmani.net/hard-reset-nasil-atilir/
   https://www.appleuzmani.net/iphone-restore-nasil-yapilir-resimli-anlatim/
   https://www.appleuzmani.net/iphone-bataryasipili-kalibrasyonu-nasil-yapilir/

   • Yok ben kendime aplle şifresi kurdum benim adıma cihaz Bu gün appleyi aradım bana iTunes’tan sıfırlama yapmamı söylediler
    Bende peki böylede olmaZsa çözüm ne olur dedim dediler servise göndeririz 4 binlira para verdim buna…garantiside var yani bakmama gibi bir hakları varmı daha cihazda kılcal çizik bile Yok efendim

  • Abi ALLAH Aşkına telefon daha berbat oldu servise gönderin dediler…Eskiden daha iyiydi…Şimdi birisi ile konuşurken bile şarj oranı düşüyor 2 dakikada bir…Servise götürdüm sanki babasının hayrına bakıyor git appleyi ara dedi oda.Appleyi aradım diyor o servisten memnun degilseniz en yakın servise gönderilim ki oda en yakın Ankara 230 kilometre…Resmen dalga geçiyorlar

   • Hangi il, hangi servis? Ankara’ya iyi bir servise göndermek tek yol gibi. Yılmamak lazım. Şimdilik başka bir telefon kullanıp, iPhone tamamen düzelene kadar inat etmek lazım. Maalesef burada 4-5 kez cihaz değişimi yaptırıp da halen sorunu devam edene de rastlıyoruz. Ama sonuçta 4000 lira az para değil.

    • Yani ben tutup 3 asgari ücret parası verdim ve benle bu şekilde ilgileniyorlarsa bir şey demiyorum satarım vestel Venüs kullanırım…Amerika’nın tek iyi yaptığı şey fazla para ile ürününü satıp cebimizi koyması…en azından fabrikası ülkemizde ilgilenmese giderim oraya..

     • Eskişehir’de pupa servisi.Konuşurken sesim kesik kesik gidiyor şebeke full ama sesim kesilerek gidiyor.Ekran donuyor şarj su gibi maşallah…Sadece bir sorun olsa neyse diyecem şu yazılımı yaptılar telefon kendinden geçti…

 2. iyi günler ftih bey benim telefon apple 5s sag tarafta boydan boya esneme var darbe sag tarafta kesinilkle yoktur değişime girer mi ? İYİ GÜNLER

 3. Merhaba fatih bey iphone 7 10 aylık cihâzım 1,5 ay once Durduk yere sarj tutmamaya basladi.yetkili servis uzaktan baglantida sikinti olmadigini soyledi telefonum asiri isiniyordu 2 kere telefon gorusmesi yaparken ekran gitti geri geldi o esnada ekran cok isinmisti.garantiye gonderdim kesinikle orjinal sarj kablosu disinda sarj edilmemistir.verdigim gun appele tekrar aradim karsimdaki beyfendi alayci tavirla telefonu fazla sarj etmissin diyor sarji zirt pirt biten telefonu ne yapmam gerekiyor dedim.appele bazi calisanlari Cok kaba 6 yildir iphone kullaniyorum ve elimde bozulan ilk telefonum Kesinlikle yedekleme pil degisimi istemedigimi belirttim Degisim olurmu bu kosullarda benim cihazim

 4. Ve telefonu sifirladim ayni aksam yuzde 60 sarjla masanin ustune koyuyorum sabah uyandigimda telefon kapali oluyordu 1,5 ay Bekledim o sekilde cihazla mecbur sarj cihaziyla yatip kalkiyordum .

  • Kübra hanım, konuştuğunuz kişi Apple çalışanı olmayabilir. Yetkili servisler özerk olarak çalışıyor. Hatta Akasya veya Zorlu çalışanları bile Apple kalitesini yakalayamıyorlar. Apple’ın müşteri hizmetleri telefonu şu: 02162821511 Buradan şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Sorununuza gelince; cep telefonlarında şarj sorunu çok yaygın görünüyor. iPhone’larda da öyle. Genelde pil değişimi yapılıyor. Servis buna karar veriyor. Bu konuda yapacak bir şey yok maalesef. Önemli olan sorunun giderilmesi zaten. Pil değişimi ile giderilecekse, memnun olmak lazım.

 5. Merhabalar, Iphone 5s kullanıcısıyım. Telefonu alalı 7 ay oldu. Aldığım günden beri sadece whatsapp kamerası olmak kaydıyla görüntüyü geç algılamadan kaynaklanan görüntü kayması oluyordu. Son zamanlarda bu diğer uygulamalara da yansıdı. Ekran döndürme açık olduğunda da galeriyi açtığım an ekran kararıyor, galeriden çıkmadığım sürece de işlem yapamıyorum. Bu nedenden dolayı garantiye vermeli miyim yoksa fabrika ayarlarını yüklemek yeterli olur mu? Garanti süresi bitmediği sürece birden fazla sayıda garantiye gönderebilir miyim?

 6. Merhabalar. Telefonum kapandı ve açılmıyor. Garantiye göndermeden önce iTunes veya iCloud’u yedekliyoruz ve Iphone’umu bul özelliğini kapatıyoruz. Peki ben bunları nasıl yapacağım? Biraz bilgi verir misiniz?

  • iPhone’umu bul özelliğini icloud.com dan kapatabilirsiniz. Telefon açılmadan iTunes yedeği alınmaz. iCloud yedeğini ise yine icloud.com’dan bilgisayara indirebilirsiniz ama gerek de yok. Sonuçta appleid ve şifre ile buna her zaman ulaşabliyorsunuz.

 7. İyi günler kolay gelsin 6s kullanıcısıyım. home tuşunda tıkladığında çok ses çıkıyor ve emojiler normalde tek tıklamada gelmesi gerekirken 3üncü tıklamada geliyor ve direk iphone ekranlarına göre bıraz değişik geliyor telefon orjınal tr garantili ve telefonda nokta cizik ve darbe yok servise götürdüm / İNCELENDİ TEST EDİLDİ İPHONE EKRAN SORUNU EKRANIN SAĞ ALT KISMINDA BEYAZ LEKE MEVCUT SOL ÜST KISMINDA GRİLEŞME VAR APPLE ONARIM MERKEZİNE GÖNDERİMİ SAĞLANDI diye bir yazı gönderdiler. sizce kullanıcı hatasımıdır eğer değilse sadece ekranmı değişir yoksa cihaz değişimi yaparlarmı bunun ilgili cevap verirseniz sevinirim.

  TEŞEKKÜRLER

 8. merhaba iphone 6sim şarjı bitince kapandı ve bir daha açılmadı servise götürdüm servis takip sayfasında şöyle bir cümle yazıyordu:”Cihazda Güç Olmadığı, iTunes Tarafından Algılanmadığı, Bunun Bir Beyaz/Siyah Ekran Sorunu Olmadığı, Güç belirtisinin yok veya pilin şarj olmadığı tespit edilmiştir.” bu ne demek oluyor açıklar mısınız kullanıcı hatası mı yoksa garanti kapsamında mı eğer garanti kapsamındaysa cihaz değişimi mi olur yoksa pil değişimi yardımcı olur musunuz lütfen şimdiden teşekkürler

  • Merhaba. Sebebine dair bir şey yazmamışlar. Sebebi anlaşıldıkdan sonra kullanıcı hatası olup olmadığı görülür. Siz farklı bir şarj aleti ile şarj etmediyseniz, ezilme vuruk gibi şeyler yoksa, su teması yoksa garanti kapsamında değerlendirilir. Sorunun ne olduğuna bağlı olarak da ya tamire ya da değişime karar verilir.

 9. İyi günler fatih bey. 15 aylık 6s im var. Sağ açma kapama tuşu çalışıyor ama içeriye takılmış şekilde. Ekran kalkıyor sessize alırken titreşim yapmıyor artık ve çok fazla donmaya başladı. Kasada ufak bir çatlak gibi bir şry var ve çizikler var. Nasıl bir yol izlemem gerekir garanti için

  • İyi günler. Belirtiler kullanıcı hatası, düşme, darbe sebepli gibi görünüyor. Yine de bulunduğunuz şehirdeki Apple yetkili servislerinden birisine cihazı götürün. Şansınızı deneyin. Belki donma gibi problemleri çözebilirler.

 10. Fatih bey merhabalar
  Telefonumu geçen hafta (07.07.2017) tarihinde genpa servisine gönderdik turkcell ile.
  Telefonumun pil değişim kapsamında oldugunu belirttiğim halde pil değişimini kullanıcı hatası olarak göstererek benden ücret talep edilmiştir.
  Apple ile iletişime geçtiğimde kıdemli danısman bile değişimin olması gerekiyor demesine rağmen 2/3 mail bekleyecegini söyledi.Ses seda cıkmadı kendilerinden.
  Genpa servisi gün içerisinde arıyarak ücreti onaylayıp onaylamadıgımı söyledi.Onaylamadıgımı söyledim ve cihazın iadesini başlatacaklarını söylediler.
  Daha sonra apple yeni bir dosya yeni kıdemli biriyle oluşturuldu.Bu arkadaşda pazartesi günü sonuc alırız dedi ancak bundanda bir sonuc cıkacagını sanmıyorum.
  Telefonumda herhangi bir kırık olmamasına rağmen Genpa “EKB DE KIRILMALAR VE ÇİZİLMELER VAR. ” diyerek not düşmüş bulunmaktadır.
  Kırılmaz ekranı cıkarmadığım için 1.5 yıllık koruyucu yavas yavas kendiliğinden kırılmaya başlamış sadece dezavantajım bu onun dısında ekranda kırık olmamasıda elimi güçlendiriyor.
  Ancak şöyle bir durumda var;
  Telefonumda sadece batarya sorunu olmadıgı halde diğer sorunlar göz ardı edilmiş durumda.
  Başlıca diğer sorunlar;
  -Bazen aramalarda karşı tarafa sesim gitmiyor,sürekli olmasa da sık sık yapıyor.
  -Aşırı derece de ısınma var.
  -Hücresel veri ve wifi sorunu.Bazen bulunduğum yerde bir kaç dakika girdikten sonra girmiyor internete.Veri ve wifiyi kapat-ac yaptıktan sonra hızlı bir şekilde nete girebiliyorum Bazen buda olmuyor cihazı yeniden başlatmam gerekiyor.
  bir sürü sorun vardı ancak bunları yazdım suan için.
  Ben telefonun yeni bir ürünle değişeceğini düşünüyordum ama bu olaylar beni bayağı şaşırttı.
  Arkadaşlar sizden istediğim bundan sonra ben nasıl yol izlemeliyim.Şuan için pazartesiye kadar bekleyeceğim.Hala ücret istenirse apple de kendini uzaklaştırırsa konudan ne yapmam gerekli.Nacizane yorumunuzu beklemedeyim.Teşekkürler.

  • Merhabalar. Pil değişim kapsamında olduğunuz halde değişim yapmamaları yanlış. Müşteri memnuniyetini bu kadar hiçe saymaları yanlış. Şikayetvar tarzı sitelere bu şekilde bir şikayet yazısı yazın Bedirhan bey. Dönüş yapma ve hatalarını düzeltme ihtimalleri yüksek. Turkcell ile Genpa’ya göndermek yerine kendiniz de istediğiniz servise verebiliyorsunuz. İstanbuldaysanız Apple Akasya veya Zorlu’dan şaşmayın.

 11. Merhaba 2 gün önce 6s aldım ikinci el garantisi halen devam ediyor fakat şebeke sıkıntısı çekiyorum sürekli servis yok yazıyor uçak moduna alıp kapatıyorum düzeliyor sonra yine aynı göndersem servise değişim yaparlar mı

 12. iphone 7 plus hakkında
  merhaba daha dün 16/07/2017 tarihinde iphone 7 plus telefon geldi suidi arabistandan telefonu denemek için suya soktum çıkardım telefonumda hiçbirşey yoktu gayet kullanmaya devam ettim ancak aradan yarım saat sonra telefonu şarja takmak istedim şrja taktıktan sonra telefon bi afalladı ve kapanıp açılmaya başladı
  kapanıp açılırken sadece elma çıkıyo sonra kapanıyo ve tekrar tekrar böyle oluyodu uzun süre böyle devam etti sonra hard reset attım tamamen kapandı daha sonra tekrar sarja taktım telefon açıldı menü tusu ve diğer herşey normal çalışıyodu sadece kilit açma kapama tuşu basmıyodu sonra telefonu pirince koydum daha sonra olan gelişmeleri yaşadıktan sonra yazacağım
  şimdi sorum şu
  telefon yurt dışı türkiyede 4 ay kullanım hakkı var garanti kabul edermi?
  garanti bu durumda nasıl bir tepki verebilir ?
  aklıma gelmeyen sizin bildiğiniz bilgi ve düşüncelerinizi alabilir miyim.

 13. Selamun aleyküm. Benim cihazım 8 aylık daha en ufak çizik vs yok. Cihazın son bir aydır şarjı çabuk bitiyor , donuyor ve kasıyor. Telefon yurtiçi dir. Göndersem değişim olurmu. Kolay gelsin.

 14. ben de 5s var home tusu bazen sert bazen basmıyıordu .genpa gonderdım. garantısı vardı ekran modulu degistı bır telefon geldı bu sefer aynı arızayı verdı bır de cok ısın maya basladı .tekrar gonderdım yıne onarım yazmışlar aynı arızadan ikikez onarım olur mu apple almamızın sebebı onarım yapıyor bıre bır degişim yapıyor diye ama onarım üstüne onarım oldu şimdi

 15. Merhaba Fatih Bey 12 aylık iPhone 6 var ekranı arada sırada donuyodu İzmir’de Ankara’ya geldiğimde hiç donmadı ekranı acaba aşırı sıcaktan dolayı olabilir mi bu sorun garanti kapsamında servise yollamalı mıyım? Bir de telefon çok ısınmaya başladı neyle ilgilidir bu?

  • Merhaba. Donma sıcaklıktan dolayı olmuyordur. Aşırı ısınma sorunu yüzünden servise verebilirsiniz. Sebepleri çeşitli olabilir. Güncelleme, yazılım hatası, pil sorunu veya donanımsal başka bir sorun olabilir.

 16. Merhaba iPhone 6 kullanıyorum. Uzun süredir açma kapama tuşu bozuk daha doğrusu çalışıyor ama yumuşak bir şekilde ses açma yeri gibi değil. Şimdi de video çekiyorum videolardan ses gelmiyor. Kulaklık giriş yeri bozuldu. Sizce gönderilse ne yapılır garanti dolmasına 2 ay kaldı.
  Ayrıca garanti belgemi bulamıyorum tam olarak nereye göndermem gerekli?

 17. merhaba
  iphone 7 plus jetblack telefonumun sol üst köşesinde beyaz renk hariç diğer renklerde belli olan yanık gibi kara leke oluştu.ayrıca sol hopörlörün orda pul pul boya atması meydana geldi. garantiden sadece ekran değişimi yapılarak teslim edildi. bi kaç aylık 5000 tl ye aldığım telefonumun tamir görmesi beni çok rahatsız etti açıkcası. acaba değişim yapabilirlermiydi diye düşünüyorum.

 18. İyi günler, Elimde ki cihaz Iphone 6 Plus. Cihazı alalı 2 seneye yakın olucak hatta garantisi 2 aya biticek diyebilirim. Telefonum son 3-4 aydır parmak izimi okumuyor. Sürekli sıkıntı yaşıyorum. Ayrıca ses açma kapama düğmesi bozuldu. Hareket ediyor ama hiçbir şekilde sesi açıp kapamıyor. Garantiye yollarsam kullanıcı hatasına girer mi? Çünkü aniden yaşanmaya başladı. Yada cihaz değişimi olur mu?

 19. Merhaba. Ben bundan 1.5 ay önce iphone 6 aldım. Ve telefonumu hiç düşürmemiş bulunmaktayım. Geçen haftalarda Telefonumun ekranından çıt çıt sesi geliyordu fakat fazla değildi. Ama şu son günlerde telefon ısınınca ekrana hafiften dokunmamla çat çat diye ses geliyor. Resmen ekran çıkıcakmış gibi oluyor. Vede ayrıyetten telefonumu şarja takıyorum mesela şarjım 15 . Bir süre sonra bakmak için ekranı açtığımda ilk 17 hemen sonra 19 gösteriyo mesela. Ekran geç yenileniyo az öncenin durumunu gösteriyor ilk. Vede son olarak şöyle bir sorun var telefonumda bunuda daha yeni farkettim telefonun dokunmatik alanı sanki yamuk yapıştırılmış gibi duruyor. Nasıl desem bildirim panelinin orasında hafiften bir ekran yamuk gibi duruyor. Tam anlatamadım ama. Birde ekran ile kasa arasında açıklık var. Ekrana toz girme olasılığı aşırı yüksek. Bu sorunlardan dolayı aldığım yer olan turkcell bayisine servise yollaması için vermeyi düşünüyorum. Sizce cihaza ne yaparlar. Değişim mi olur yoksa tamir mi ?

 20. Merhaba ben iphone 5s kullanıyorum yaklaşık 2 ay önce telefonum kapandı ve bir daha açamadım itunes a bağla ekranı çıkıyordu bağladığımda ise hata veriyor ve açılmıyordu. Turkcell’den almıştım ve turkcell aracılığı ile servise yolladım kvk servisine yollamışlar ve telefonun düşme sonucu kenarlarlarında hafif ezilme olmasından dolayı garanti dışı kaldığını ve ücret karşılığı tamir edilebileceği söylendi kabul etmedim ve telefonumu geri gönderdiler geçen ay yine servise gönderdim fakat kargo ile Başarı Teknik Servise gönderdim ve cihaz değişimi ile yeninbir cihaz gönderiyorlar acaba iphone tamir edilmiş cihaz mı gönderiyor yoksa yeni bir cihaz mı?

  • Merhaba. Düşme belirtisi olduğu için kullanıcı hatası demeleri normal. Genelde böyle yapıyorlar. Ama bazı servislerin ezilme olsa bile garanti kapsamında tamir ettiği şeklinde yorumlar alıyoruz. KVK pek bunu yapacak bir firma değil ne yazık ki. Başarı yapabileceğinin en iyisini yapmış. Gelen cihaz yeni bir iPhone. Hayırlı olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here