Apple Store İnceleme ve Puan Bölümü Kaldırıldı

0
92

Apple’ın resmi ürün sayfasında, kullanıcıların ürünler hakkında fikirler almasını sağlayan bazı bölümler var. Ürünlerin detaylı özelliklerinin anlatıldığı bölümlerin dışında yer alan kısımlardan birisi de “Puanlar ve İncelemeler” adı verilen bölüm. Söz konusu bölüm, kullanıcıların Apple ürünleri hakkında deneyimlerinin paylaşıldığı bir nevi yorum alanı.

Kullanıcılar aldıkları Apple ürünleri hakkındaki yorumları ve değerlendirmeleri bu kısım üzerinden paylaşabiliyor. Ayrıca bu bölümde bir de değerlendirme sistemine yer verildiğini ekleyelim. Kullanıcıların ürünler hakkında yorumları dışında, tıpkı e-ticaret sitelerinde olduğu gibi yıldız vererek puanlama da sunuluyor.

Apple, İnceleme Bölümüne Son Verdi

Her ne kadar ürünler hakkında yorum paylaşılmasını sağladığı için yararlı bir bölüm olarak görülüyor olsa da Apple’ın bu kısmı kaldırdığı ortaya çıktı. Sessiz sedasız bir şekilde inceleme kısmına son veren Apple, kendi derecelendirme sistemini de sonlandırmış oldu. ABD, İngiltere ve Avustralya ülkelerinde kaldırıldığı belirtilen bölüme alternatif olarak herhangi bir sistem eklenmediği de açıklandı.

16 inç MacBook modellerinin tanıtımının hemen sonrasında kaldırıldığı öğrenilen inceleme alanının neden son bulduğu konusunda Apple tarafından bir paylaşım yapılmadı. Fakat bu alanda genel görüş, yorumların kaldırılmasının nedeninin son zamanda artan olumsuz yorumlar olduğu söyleniyor.

Apple Store İnceleme

Ürünler hakkında olumsuz derecelendirmelerin öne çıkmasıyla beraber, Apple’ın satışlarının etkilendiği düşünülüyor. Markanın satışların etkilenmesini engellemek üzerine bu yönde bir karar aldığı iddiası var. Özellikle 16 inç MacBook modeli için bu yönde mesajların gelmesini engellemek adına bir değişikliğe gidildiği düşüncesi var.

Bir kez daha Apple tarafından mantıklı bir açıklama yapılmadığını da söyleyelim. Yani değerlendirme alanının kaldırılmasına ilişkin paylaşılan tüm bu düşünceler iddia olarak gösterilebilir. Apple konuya ilişkin bilgi paylaşımı yaptığı zaman, haberimize ekleme yapacağız.

İLGİLİ HABER:  Safari Yeni Biyometrik Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?