The Verge’ün raporuna göre 249 dolar etiketiyle ecobee3, ilk akıllı termostat olma özelliğiyle birlikte Apple’ın yeni sistemi HomeKit’i de destekleyecek. Ecobee3 şuanda aslında satışta fakat daha az wireless çipsetiyle birlikte onaylı şekilde salı günü satışa sunulacak.

Ecobee3’ün fonksiyon olarak Nest’in Termostatına benziyor. Ayrıca uzaktan kontrollü HVAC sistemine elverişli, Siri kontrollü, uygulama içerisinde ayarlama ve parametler. Akıllı ev izleme sistemi belirli sensörlere bağlı çalışıyor. Odanın derecesi gibi işlevleri ecobee3’ün sensörleri sayesinde ve kontrol mekanizması ile birlikte kolayca halledebiliyorsunuz.

HomeKit, iOS cihazları üzerinden kullanıcılar için akıllı ev araç-gereçleriyle uzaktan stabil şekilde kontrol edilebilir. İleriki uygulamalarda gelecekte kapı kilitleme, alarm sistemleri, garaj kapıları ve daha fazlası.

İlk dalga HomeKit ürünleri gelmeye başlıyor. Insteon, iHome ve Lutron gibi firmalar geçtiğimiz aylarda aydınlatma ürünleri gibi mesela Phılıps Hue tarzı kullanıma sunmuştu. İlk incelemelerde HomeKit ürünleri gayet ılımlı.

AppleInsıder’ın incelediği Lutron’s Caseta Wireless ışık kısmaya yarayan komülatör donanımının potansiyelinin var olduğunu söyledi. Fakat, Bazı noktalarda HomeKit kullanım deneyiminde bazı sorunlar içinde bulunduruyor kabul etmek gerekirse.

Daha tam manasıyla onaylanmasada, ecobee aşamalı olarak orjinal ecobee3’ün HomeKit’li versiyonu geniş bir yelpaze sunuyor. Şirket, eski modellerin fiyatlarında 20$ indirim yaptı. Düşük fiyatlarla birlikte Best Buy ve Amazon gibi e-ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz.

 

İLGİLİ HABER:  iPhone İçin Duvar Kağıtları - 41

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?